Destici'den 'tasarruf tedbiri' önerisi: Siyasi partilere verilen hazine yardımı kaldırılsın

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Kırşehir'de ziyaretlerde bulundu

Fotoğraf: AA

Tasarruf tedbirleri uygulamalarına de değinen Destici, "Bir bakıyorsunuz 70 gazeteci ile Roma gezisi, büyük konvoylarla başka seyahatler ve ziyaretler, halen 2-3 maaş alanlar devam ediyor." dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

TBMM'de de tasarruf edilmesi gereken konular olduğunu vurgulayan Destici, "Madem tasarruf yapıyoruz, siyasi partilere ödenen hazineden milyarlarca para var. Ne yapıyor siyasi partiler? Lüks binalar, çalışanlar, en güzel arabalar, o arabalara benzinler, seyahatler, yemeler, içmeler, bayraklar. Ne lüzumu var kardeşim. Madem tasarruf tedbirleri açıklandı, en azından önümüzdeki 3 yıl için seçime kadar siyasi partilere verilen hazine yardımı kaldırılsın ve tasarruf tedbirleri kapsamında olsun." diye konuştu.

Destici, Türkiye'nin son günlerde konuşulan en önemli gündem maddesinden birinin de sahipsiz köpekler olduğuna dikkati çekerek, bundan 4 ay önce ilk açıklama ve teklifi kendilerinin verdiğini, seçim beyannamelerine de yazdıklarını dile getirdi.

Sahipsiz köpekler konusunun Türkiye'nin şu anda ana gündem maddelerinden birisi olduğunu ve TBMM'de de bir kanun hazırlandığını aktaran Destici, şöyle konuştu:

Bu dönem bitmeden bu taslağın hazırlanıp Meclis'e gelmesi, yasalaşması da bekleniyor. Biz açık bir duruş ortaya koyduk. 'Bize teslim edilen belediyelerde 1 ay içinde hazırlığını yapacağız, saldırgan köpeklerin başıboş bir şekilde sokaklarda gezmesine müsaade etmeyeceğiz' dedik. İzmir'de 400 binden fazla başıboş köpekten bahsediliyor. İstanbul'da 200 binden fazla, Ankara'da 100 binlerin üzerinde olduğu söyleniyor. Ne yapılması gerekiyor? Başıboş, saldırgan köpek asla sokakta gezmemeli, sahipsiz köpek bulunmamalı, sahipleri onları bağlamalı. Şu anda Türkiye kuduz riski yüksek olan ülkeler arasında gösteriliyor. Geçen dönemde köpeğe çarpma ya da yola çıkması sonucu tam 3 binin üzerinde trafik kazası meydana gelmiş, bu kazalarda 55 insan hayatını kaybetmiş, 5 binden fazla kişi de yaralanmıştır. Hemen hemen her gün bir köpek saldırısı vakası oluyor. Devlet bunun çözümünü almalı, mutlaka bu işi çözmelidir.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU