Onay verildi: Netflix'teki maliyetli bilimkurguya yeni bölümler geliyor

"Destansı sonuç" vaat ettiler

Netflix, 3 Cisim Problemi'nin 8 bölümden oluşan ilk sezonuna toplam 160 milyon dolar harcadı (Netflix)

Netflix, bu yılın hit dizisi 3 Cisim Problemi'ni (3 Body Problem) geri getirmeye ve hatta sonlandırmaya hazırlanıyor.

Yayın devi, David Benioff, Dan Weiss ve Alexander Woo'nun beğenilen bilimkurgu destanını tamamlayacak ek bölümler için yeşil ışık yaktı.

"İşte başlıyoruz!"

Dizi sorumluları yaptıkları açıklamada, "Bu hikayeyi destansı sonucuna kadar anlatabileceğimiz için çok heyecanlıyız" dedi. 

Cixin Liu'nun muhteşem üçlemesinin son sayfasını okuduğumuzdan beri, seyirciyi bizimle birlikte evrenin sonuna getirebilmeyi umuyorduk. İşte başlıyoruz!

Ancak yayıncı kuruluşun verdiği siparişin kaç sezon ya da bölüm içereceği konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Dizinin yapımcıları daha önce Liu'nun üçlemesindeki üç kitabı uyarlamak için toplam 4 sezon almayı umuyordu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Game of Thrones'un yaratıcıları Benioff ve Weiss, buna ek olarak yeni dizi ve filmler yazmak, üretmek ve yönetmek üzere yayıncı kuruluşla olan genel anlaşmalarını yeniledi. 

İkili, 3 Cisim Problemi'nin devamının yanı sıra yakın zamanda duyurulan Death by Lightning adlı dizi üzerinde çalışıyor. 

Benioff ve Weiss'ın 2019'daki ilk anlaşmaları en az 200 milyon dolar tutarındaydı. Woo'nun da yayıncı kuruluşla genel bir anlaşması var.

"Sabırsızlanıyoruz"

Netflix'in senaryolu dizilerden sorumlu başkan yardımcısı Peter Friedlander şöyle dedi:

Benioff, Weiss ve Woo'nun maharetli elleriyle hayat bulan olağanüstü 3 Cisim Problemi, Ölümün Sonu'ndaki (Death's End) akıllara durgunluk veren yolculuğun geri kalanını ele aldıklarında daha önce görülmemiş yüksekliklere yükselecek. Hikaye anlatıcıları olarak parlak vizyonları, muhteşem ortaklıklarıyla eşleşiyor ve tıpkı hayranlar gibi biz de neler sakladıklarını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Game of Thrones'un dizi sorumluları Benioff'la Weiss'ın, Cixin Liu'nun aynı adlı ve 2008 tarihli roman serisinden uyarladığı bilimkurgu, 1960'ların Çin'inde verilen vahim bir kararın, uzay ve zamanda yankılanarak günümüzde bir grup bilim insanını gezegene yönelik varoluşsal bir tehditle yüzleşmeye zorlamasını konu alıyor. 

21 Mart'ta gösterime giren dizinin oyuncu kadrosunda Jovan Adepo, John Bradley, Rosalind Chao, Liam Cunningham, Eiza González, Jess Hong, Marlo Kelly, Alex Sharp, Benedict Wong ve Jonathan Pryce yer alıyor.


Independent Türkçe, Hollywood Reporter, Variety, ScreenRant

DAHA FAZLA HABER OKU