AK Parti Grup Başkanı Bostancı: Uluslararası kuruluşlar Türkiye'yi 2045-2050 yıllarında hayat standartları en yüksek 5 ülke içinde sayıyor

Naci Bostancı, Demokrat Parti, Adalet Partisi ve Anavatan Partisi'nin, seçim kazanan AK Parti'nin sahip olduğu siyasetin istikametindeki partiler olduğunu söyledi

Fotoğraf: AA

AK Parti Grup Başkanı ve Ankara Milletvekili Naci Bostancı, "2045 - 2050 yıllarında ekonomisi büyük ilk 5 ülkenin içerisinde Türkiye'yi sayıyorlar. Hayat standartları en yüksek ilk 5 ülke içinde Türkiye'yi sayıyorlar" dedi. 

Amasya Şeker Fabrikası'nın 66'ıncı kampanya dönemi törenine katılan Bostancı, törenin ardından AK Parti Amasya İl Başkanlığı binasında partililerle bir araya geldi.

"Türkiye'nin geleceği parlak"

Bostancı, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin geleceğinin parlak olduğunu söyleyerek şunları söyledi:

Türkiye'nin geleceğine güvenimiz tamdır. Türkiye kesinlikle dünyanın geleceğinde yıldızı parlak bir ülkedir.

Birtakım uluslararası kuruluşlar çeşitli ülkelerin geleceklerine yönelik hesap kitap yaparlar ve birtakım parametreler ortaya koyarlar.

2045 - 2050 yıllarında ekonomisi büyük ilk beş ülkenin içerisinde Türkiye'yi sayıyorlar.

Hayat standartları en yüksek ilk beş ülke içinde Türkiye'yi sayıyorlar. Dünyada sözü geçen ilk 5 ülke içerisinde Türkiye'yi sayıyorlar.  

Türkiye'nin istikbali parlak. İnşallah bu parlak istikbali daha da parlak kılacak bir akılla bir iradeyle, bir kardeşlikle, biz sağlayacağız, AK Parti sağlayacak. 


"Kazanan AK Parti'nin sahip olduğu siyasetin istikametindeki partiler"

Türkiye'nin çok partili yaşama geçtikten sonra seçim kazanan partilerin AK Parti siyasetinin istikametindeki partiler olduğunu söyleyen AK Parti Grup Başkanı, şunları da söyledi:

Şunu unutmayalım Türkiye'de hep AK Parti kazandı. AK Parti olmadan önce de AK Parti kazandı. Niçin?

Çok partili hayata geçtikten sonra kim kazandı? Menderes kazandı, Adalet Partisi kazandı, Turgut Özal kazandı.

Çizgiye bakarsanız aslında hep kazanan AK Parti'nin sahip olduğu siyasetin istikametindeki partilerdir.

AK Parti hep kazanacak ama önemli olan bizim AK Parti'li olmamız, AK Parti çizgisini muhafaza etmemiz.

Bizim AK Parti'yi o kazanan, milletle kucaklaşan değerlerini bayraklaştırmamız lazım. Bunu biz yapacağız. Ahmet yapsın, Mehmet yapsın diye beklemeyeceğiz. Herkes yapacak, herkes bir parçası olacak.

Türkiye'de gelecekte de inşallah AK Parti kazanacak biz de inşallah AK Parti'nin bu kazanan niteliklerini ve bayrağını yükseltmeye devam edeceğiz.

 

AA, Independent Türkçe 

DAHA FAZLA HABER OKU