İmamoğlu: İstanbul'un her noktasına ulaşmak ve buluşma gayreti içerisindeyiz

TÜSİAD’ı ziyaret eden İmamoğlu, “Bize aktarılan öneri, eleştiri ve bütün birçok duygularını not aldık”

 İmamoğlu,  TÜSİAD Başkanı Orhan Turan’ı ziyaret etti / Fotoğraf: AA

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Beyoğlu Belediye Başkan adayı İnan Güney ile birlikte, TÜSİAD Başkanı Orhan Turan’ı ziyaret etti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından, İmamoğlu ve Turan basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. “İstanbul yerel seçimleri öncesinde, özellikle İstanbul'un her noktasına ulaşmak ve buluşma gayreti içerisindeyiz” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

Kendilerine bu yerel seçimdeki süreçte, bizlerin nasıl bir hazırlık içinde olduğumuzu ve 5 yılın minik bir özetiyle, sonraki yıllara dair düşüncelerimizi aktardık. Kendilerinden bize aktarılan öneri, eleştiri ve bütün birçok duygularını not aldık. Güzel bir bilgi alışverişi oldu. Biz, zaten bu 5 yıllık görev dönemimizde İstanbul'umuzun her kuruluşuyla, her kurumuyla mümkün olduğu kadar maksimum etkili diyalog içerisinde olma gayretindeydik. Ve bunu başardık.

ş dünyasıyla ilgili, özellikle İstanbul Planlama Ajansı üzerinden kurduğumuz platformlarla, çok verimli çalışmalar yapmış idik kurum olarak. Bunun bugün faydasını görüyoruz. İstanbul'un hangi kuruluşuyla otursak, mutlak sağlıklı bir arşive ve hafızaya sahibiz 5 yıla dair. Bundan sonra bu etkileşimi, bu iş birliği zeminini demokratik bir kent var etme konusunda, kentin her aşamasıyla, her kademesiyle, her katmanıyla bir uzlaşma içerisinde, kentin yönetimi olan belediyenin aynı zamanda bu kentliye ait olduğu hissini en güçlü şekilde verecek çalışmaları da yapıyor olacağız. Kadim kuruluş TÜSİAD'ı, bu anlamda en etkili yerde elbette her zaman görmek istiyoruz. Sayın Başkan ve heyeti, bu konuda iş birliğine çok açık zemini oluşturmuş idi. Bundan sonra da inşallah görevimize dönük bir 5 yılı daha elde ettiğimizde, daha yukarı seviyelere taşıyacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

AA-20240216-33723449-33723445-IBBNIN_11_KRESININ_TOPLU_ACILISI_YAPILDI.jpg
Fotoğraf: AA

 

İBB'nin 11 kreşinin toplu açılışı yapıldı

İmamoğlu daha sonra İBB tarafından yapımı tamamlanan 11 kreşin toplu açılışı gerçekleştirdi.  Yenikapı'daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen programda bir konuşma yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, çocukların geleceğini düşünmenin, onlar için bir şeyler yapabilmenin bir yönetici için kutsal görev olduğunu söyledi.

Çocuklarla, aileleriyle ve öğretmenlerle birlikte bulunmaktan mutlu olduğunu ifade eden İmamoğlu, "Sevgili çocuklarımızın huzurunda söylemek istiyorum. Onların o sımsıcak, tertemiz kalplerinin ve zihinlerinin önünde 5 yıldır, özellikle bu çocuklarımıza mahcup olmamak için inanınız gece-gündüz çok çalışıyoruz" diye konuştu.

,

AA

DAHA FAZLA HABER OKU