"Adnan" belgeselini çeken 140journos'tan, Fincancı'ya yanıt: Sorular 2 Şubat'ta mail ile iletildi

Fincancı, işkencenin ne olduğunu anlattığı açıklamasında iddialara ilişkin hukuki girişimde bulunacağını duyurdu

Fotoğraf: AA

140journos'un Adnan Oktar ve örgütünü ele alan "Adnan" belgeselinde Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkındaki ithamların ardından başlayan tartışma devam ediyor.

140journos belgeselde örgüt üyelerinin Fincancı’ya işkence raporu hazırlattığı ve soruşturmanın bu raporla çöpe gittiği, örgütün Fincancı sayesinde ayakta kaldığı iddia edildi.

Belgesel ekibinin iddialarla ilgili sessiz kaldığını söyleyen Şebnem Korur Fincancı, 140journos'un kendisine ulaşmadığını belirtti. Fincancı, işkencenin ne olduğunu anlattığı açıklamasında iddialara ilişkin hukuki girişimde bulunacağını duyurdu.

140journos ekibi ise TTB Başkanı Fincancı'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya yine aynı yöntemle cevap verdi. Fincancı'ya, yayından sadece bir hafta önce, 2 Şubat 2024'te gönderildiği belirtilen bir maile ilişkin ekran görüntüsü yayınlayan ekip, şu notu düştü:

Şebnem hanım merhaba, sorular belgesel yayınından önce aşağıdaki adreslerden tarafınıza iletilmiştir. tarafların haklarındaki iddialara cevaplarına platformumuz her zaman açıktır. sorularımızı açık olarak aşağıda da yeniden iletiyoruz. vereceğiniz yanıtlara belgeselin altındaki açıklamalar ve yorumlar kısmında yer verilecektir. bunun haricinde, serinin son bölümünde geniş çaplı bir cevap hakkı kullanmak isterseniz platformumuz bütün taraflara olduğu gibi size de açıktır.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU