Akşener: "15 milletvekili olmasaydı İYİ Parti olmazdı" diyorlar, doğrudur olmazdı, peki siz nerede olurdunuz?

Akşener, İYİ Parti İzmir Milletvekili Ümit Özlale’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir'de parti yetkileri ile bir araya geldiği toplantıda konuşma yaptı.

İYİ Parti İzmir Milletvekili  Ümit Özlale’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu açıklayan, Akşener , "Ümit Özlale kardeşimin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını ve inşallah belediye başkanı olacağını ilan ediyorum" ifadelerini kullandı.

Akşener,  Özlale'yi "İzmir'e çok iyi gelecek, İzmir'i kokudan kurtaracak, İzmir'i sığınmacıdan kurtaracak, dürüstlüğüne kefil olduğum İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı huzurlarınıza çağırıyorum" diyerek sahneye davet etti.

Akşener ayrıca, "Kimse faşistlikle suçlamasın. İzmir'de sığınmacılara belediyelerden ekstra yardım ve herhangi bir indirim yapılmayacak" dedi.

"15 milletvekili olmasaydı İYİ Parti olmazdı" diyorlar, doğrudur olmazdı, peki siz nerede olurdunuz?"

Akşener konuşmasında 2018 seçimleri sürecinde İYİ Parti'nin seçime girebilmesi için  CHP'den 15 milletvekinin geçici olark transfer olması ile ilgili tartışmalara da değinerek şunları kaydetti:

2018 derhal bir karar alındı. 24 Haziran bir soru işareti. Yani seçimlere hazır mısınız, değil misiniz? Ben dahil bütün arkadaşlara fısıltı halinde bir bilgi geldi. Cumartesi günü YSK toplanacak ve hayır dedirtecek. Yani seçime giremeyeceksiniz. Tekrarlamayacağım, 15 milletvekili meselesi oldu. Ve o arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Hem 15milletvekiline hem Sayın Kılıçdaroğlu'na teşekkür ediyorum. Demokrasiye büyük hizmet ettiler. Ama şunu duyuyoruz. Özellikle son dönemde Cumhuriyet Halk Partisi'nin mensupları, yetkilileri... Hani gazetecimsi arkadaşlardan bahsetmiyorum. Diyorlar ki, "15 milletvekili olmasaydı İYİ Parti olmazdı". Doğrudur olmazdı. Peki siz nerede olurdunuz? İstanbul olur muydu? Ankara olur muydu? Antalya olur muydu? Adana olur muydu? Bu ittifaka, ucube sistemin mecbur bıraktığı ittifak sebebiyle pek çok şey yaşadık. Ama o güzel hareket o demokrasinin yanında durma hareketinden herkes kazandı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU