Emilia Clarke'ın Samuel Jackson'ı arabayla ezmesine ramak kalmış

Oyuncu "Fren yerine gaza bastım" dedi

Samuel L. Jackson ve Emilia Clarke (AP)

Emilia Clarke, Secret Invasion'ı çekerken arabayla Samuel L. Jackson'ı "neredeyse ezdiğini" söyledi.

Game of Thrones'la tanınan oyuncu önceki günlerde Disney+'ta prömiyerini yapan yeni Marvel dizisinde Jackson'la beraber rol alıyor.

Yahoo Entertainment'a verdiği röportajda 36 yaşındaki Clarke, setteki basit bir araba sürme sahnesinin felaketle sonuçlanmasına ramak kaldığı olayı anlattı.

Clarke, "Beni çok eski bir Rus arabası olan Lada'ya bindirdiler" dedi.

Arabaya bindim ve 'Hey, buradaki 6 [vites topuzu] da neyin nesi? Hangisini kullanıyorum? Bu arabada neden 10 tane pedal var?' falan dedim.

Bu araba traktör [gibi]... Araba kullanmayı biliyorum. Düz vites kullanmayı biliyorum. [Ama] yeterince zaman [yoktu]. Onlar da 'Başlamamız lazım. Çekimdeyiz. Hadi tatlım. Sür işte. Başlıyoruz' diyorlardı.

Clarke kendisini bu sahneyi yapabileceğine ve sadece "tek durağı" olduğuna ikna etmesine rağmen işler hızla ters gitmiş.

Oyuncu, "Arabaya biniyorum" diye devam etti.

Çekime hazırız. Kamera tam şurada. Sam hemen şurada. Ve yanlış şeye bastım, fren yerine gaza bastım.

Clarke, Ucuz Roman'ın (Pulp Fiction) 74 yaşındaki yıldızının kıl payı kurtulduğu olayla ilgili Jackson'ın "çok centilmen, hoş ve nazik" davrandığını da sözlerine ekledi.

Game of Thrones yıldızı, "Sonra biraz ağladım ve [arabayı] benim yerime başkası sürdü" diye devam etti.
 

Samuel L. Jackson
Samuel L. Jackson, Secret Invasion'da (Marvel Studios)


Clarke dizide G'iah karakterini canlandırırken, Jackson da Yenilmezler (Avengers) ve Captain Marvel gibi filmlerdeki Nick Fury rolüne geri dönüyor. Ben Mendelsohn da Captain Marvel'daki uzaylı Talos rolünü yeniden canlandırıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Secret Invasion'ın ilk bölümü bu hafta Disney+'ta yayımlandı. Öte yandan bölümün finalindeki şoke edici sürprizle uzun süredir ekranlarda olan bir Marvel karakterinin sonunun gelmesi, izleyiciler arasında tartışmalara yol açtı.

Önceki günlerde Jackson, Marvel'daki rol arkadaşı Brie Larson'la arkadaşlığı hakkında da konuşarak Larson'ın internette uğradığı tacizi eleştirmişti.

Oyuncu, Donald Trump'ın seçilmesinden sonra bağ kurduklarını söylemişti.

Jackson "Larson yıkılmıştı ve ben de 'Seni yıkmalarına izin verme. Şimdi güçlü olmalısın' dedim" diye anlatmıştı.

Sonra Captain Marvel'daki rolünü aldığında beni aradı ve 'Beni Marvel Evreni'nde istiyorlar. Bunu yapmalı mıyım?' dedi. Ben de 'Herhalde! Hadi yapalım şu işi!' dedim.

Disney+'ta halen gösterimde olan Secret Invasion'ın her hafta yeni bölümleri yayımlanıyor.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Sevgi Aydoğan

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU