Nebati: Ankara-İstanbul uçağında yaşananlar, kamuoyuna tamamen çarpıtılarak yansıtılmıştır

Bakan Nebati, “Uçaktaki yerimi aldığım esnada, bir CHP milletvekilinin provokatif yönlendirmesi sebebiyle, millet iradesini içine sindirememiş bir grubun sözlü sataşmasına maruz kaldım” dedi

Fotoğraf: Independent Türkçe

Ankara-İstanbul seferini yapan tarifeli uçakta yolcularla tartışan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yaşananların kamuoyuna tamamen çarpıtılarak yansıtıldığını savundu.

Nebati, yaşananlara ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

“29 Mayıs 2023 Pazartesi günü akşam saatlerinde, benim de yolcusu olarak yer aldığım Ankara-İstanbul uçağında yaşananlar, kamuoyuna tamamen çarpıtılarak yansıtılmıştır” diyen Nebati şunları kaydetti:

İki gündür konuyla ilgili manipülasyonun devam etmesi üzerine, kamuoyunu doğru bilgilendirmek için bir açıklama yapmak zaruri hale gelmiştir. Öncelikle, uçağın kalkış saatinde yaşanan gecikmenin şahsımla hiçbir ilgisi kesinlikle yoktur. Rötar yaşanmasının tek sebebi, diğer yolcularla birlikte bana da bildirilmiş olduğu üzere hava muhalefetidir. Kaldı ki ben uçakta yerimi aldıktan sonra bazı diğer yolcuların da binişlerini gerçekleştirmeye devam ettikleri, kaydedilen görüntülerden açıkça anlaşılmaktadır.

“CHP milletvekilinin provokatif yönlendirmesi sebebiyle…”

“Uçaktaki yerimi aldığım esnada, bir CHP milletvekilinin provokatif yönlendirmesi sebebiyle, millet iradesini içine sindirememiş bir grubun sözlü sataşmasına maruz kaldım” diyen Nebati,  “Gecikmenin sebebi hava muhalefeti olmasına rağmen, sanki benden kaynaklanıyormuş gibi bir algı yaratmaya çalışarak olmadık suçlamalarda bulundular. Bunun üzerine, bu şahıslara yaşanan rötarın sebebini ve milletimizin demokratik tercihlerini artık kabullenmeleri gerektiğini açık ve net bir şekilde hatırlattım. Bu hatırlatmayı da sadece bu birkaç şahsa yönelik yaptım” ifadelerini kullandı.

Nebati şöyle devam etti:

Asla unutulmamalıdır ki bizler, 21 yıldan bu yana milletimize efendilik taslamak şöyle dursun, tam tersine hizmetkar olmak, ülkemize asırlık eserler kazandırmak için gece gündüz çalışan bir siyaset anlayışının neferleriyiz. Bu sebepledir ki kötü niyetli hiçbir algı operasyonu, milletimizle asla aramıza giremeyecek, kopmaz gönül köprülerimize asla zarar veremeyecektir. Bu durum, geride bıraktığımız seçim sonuçlarıyla da zaten milletimiz tarafından bir kez daha tescillenmiştir. Sorumlu gazetecilik anlayışı ve basın ahlakıyla hiçbir şekilde bağdaşmayan, tamamen bir algı operasyonundan ibaret bu çirkin çarpıtmaları milletimizin takdirine bırakıyor, bu malum çevreleri, yalanlar üzerine asla siyaset inşa edilemeyeceği gerçeğini artık kabullenmeye davet ediyorum.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Nebati’nin tarifeli uçakta yolcularla tartışması Independent Türkçe kameralarına yansımıştı.

Yolculardan biri, Nebati’ye "Yahu bu otobüs mü yolcu bekliyor?” sorunu yöneltmiş; Nebati'nin alkışlı protesto ve kendisine yönelik tepkiler üzerine "Yahu neyin özürü kardeşim? Ne var böyle vik vik vik? Öyle alkışlar filan yok, öyle bir dünya yok. O zaman gaza gelmeyeceksin" dediği işitilmişti.

Kimi yolcuların "Hak, hukuk, adalet!" sloganı atması üzerine Bakan Nebati, "AK Parti kazandı, Cumhurbaşkanımız kazandı, bu kadar basit. Hazmedin kardeşim" yanıtı vermişti.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU