Harry Styles, konseriyle rekor kırdı

Stadyumda 20 Mayıs'ta Beyonce de sahne almıştı

150 milyon sterlinlik serveti bulunan Styles'ın son albümü Harry's House 2022'de Britanya'da en çok satan kayıt oldu (Reuters)

Harry Styles, hafta sonu Edinburgh'daki konserinde İskoçya'nın gelmiş geçmiş en büyük izleyici kitlesini ağırlayarak tarihe geçti. 

Eski One Direction yıldızının 27 Mayıs'taki performansını izlemek üzere 65 binden fazla hayranı bir araya geldi. Rekor kıran konser, 67 bin kişilik kapasiteli Murrayfield Stadyumu'nda gerçekleşti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

29 yaşındaki Styles, İskoçya'nın başkentinde 26 Mayıs'ta verdiği ilk konserinde de on binlerce kişiyi ağırlamıştı ancak ertesi günkü gösterisi, ülke tarihinde bir müzik performansı için en büyük izleyici kitlesini ağırladı.

Konser organizatörleri DF Concerts & Events ve BT Murrayfield tarafından yapılan resmi açıklamada, "Cumartesi gecesi düzenlenen Harry Styles konseri 65 binin üzerinde katılımla İskoçya'da bugüne kadar en yüksek satış rakamına ulaşan stadyum konseri olmuştur" ifadeleri kullanıldı.

Bu muhteşem akşam için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Styles, yaklaşık iki yıl önce Las Vegas'taki MGM Grand Garden Arena'da başlayan 169 konserlik dev turnesinin son ayağını tamamlamak üzere.

Britanya, İrlanda, Galler ve Avrupa'yı da kapsayan turnenin, 22 Temmuz'da İtalya'nın Reggio Emilia kentindeki RCF Arena'da sona ermesi bekleniyor. 

20 Mayıs'ta Beyonce'nin sağanak yağmur altında sahne aldığı stadyumda bugün Bruce Springsteen konser verecek.


Independent Türkçe, Daily Mail, Sky News

DAHA FAZLA HABER OKU