Ümit Özdağ: Zafer Partisi olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldık

Kılıçdaroğlu ve Özdağ, Zafer Partisi önünde açıklama yaptı. Özdağ, Kılıçdaroğlu’na oy verilmesini istedi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldıklarını açıkladı.

Özdağ ve Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi’nde görüşmesinin ardından ortak bir açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu konuşmasında, bir metinde hazırlandığını belirterek, “Türkiye'nin geleceği açısından, Türkiye'nin huzurlu bir ülke olması açısından, Türkiye'nin güçlendirilmiş parlamenter sisteme kavuşup daha sağlıklı bir yol yürümesi açısından her bir genel başkana, her bir siyasal partiye sorumluluklar düşüyor. Bizler de bu sorumluluğun bilincinde olarak bir araya geldik. Oturduk, konuştuk. Güzel sonuçlar elde edildi" ifadelerini kullandı. 

Ekran Resmi 2023-05-24 11.55.53.png
İki liderin imzaladığı protokol.


Kılıçdaroğlu, “Umarım çok daha güzel bir atmosferde seçim sonrası tekrar konuşacağız ve Türkiye'yi huzura kavuşturacak adımları kararlılıkla atacağız” diyerek Özdağ’a teşekkür etti.

Özdağ: Kılıçdaroğlu’na oy verin

“Türkiye'nin en önemli sorunu hiç şüphesiz ülkemizde yaşayan 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına geri yollanmasıdır” diyen Özdağ, “Bu 13 milyon sığınmacı vatanlarına geri yollanmadan ve yenilerinin gelmesi kararlı politikalarla engellenmeden Türkiye'nin ekonomik sorunlarını aşması mümkün değildir” şeklinde konuştu.

Özdağ şunları kaydetti:

Yılda 11 milyar dolar sığınmacılara harcayarak Türk halkını fakirlikten kurtaramayız. Kiraların yükselmesini engelleyemeyiz. Vatandaşlık satarak Türk halkının gayrimenkul alabilmesini sağlayamayız. Sokaklarda güvenliği sağlayamayız.

“Bir ülke, 13 milyon sığınmacıyla ekonomisini, güvenliğini doğru bir çizgiye oturtamaz” değerlendirmesinde bulunan Özdağ şöyle devam etti:

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Bey bizi ziyaret etti. Kendilerine sorduk; sığınmacılar konusunda ne yapmayı düşünüyorsunuz? Anlattıkları şey sığınmacıların vatanlarına dönmesini içermiyordu. Kemal Bey'le görüştük. Kemal Bey çok net bir şekilde sığınmacıların vatanlarına dönmesi gerektiğini ve bu politikayı izleyeceğini söyledi. Bu politikanın detaylarını konuştuk ve Zafer Partisi'nin önermiş olduğu 1 sene içerisinde uluslararası hukuka uygun, insan haklarını gözeten, Suriyelilerin Suriye'de güvenliğini sağlayacak ama Türk ekonomisinin üzerindeki büyük yükü de kaldıracak, sokaklarımızı tekrar güvenli hale getirecek, uyuşturucu çetelerini, sokaklarımızdan, okulların önünden çözecek bir model üzerinde kendisiyle fikir birliğine vardık. Bundan dolayı da Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci turu da destekleme kararı verdik.

Bütün seçmenlere çağrıda bulunan Özdağ “Değerli yurttaşlar, eğer annelerinizden ve babalarınızdan aldığınız Türkiye'yi çocuklarınıza devretmek istiyorsanız, Türkiye'nin Türkiye olarak kalmasını istiyorsanız, göçmenistan olmasını istemiyorsanız, kızınız sokağa çıktığı zaman endişelenmek istemiyorsanız akşam saat 21.30’da oğlunuzu köşedeki bakkala yollarken güven içinde yollamak istiyorsanız 28 Mayıs'ta yapılacak seçimde 13 milyon sığınmacıyı vatanına yollayacak politikaya ve politikacılara destek verin ve Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verin. Bu ülkenizin göçmenistan olmamasının tek yolu bu"  ifadelerini kullandı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU