Haluk Levent açıkladı… Kızılay, AHBAP'a gıda da satmış

Haluk Levent, Kızılay’ın KDV ve nakliye ücreti dahil bir çadırı 22 bin liraya sattığını belirtti

Kızılay’ın depremin üçüncü gününde AHBAP’a çadır satmasıyla ilgili tartışmalar devam ederken derneğin kurucu başkanı Haluk Levent, yeni açıklamalarda bulundu. Levent, çadırların tanesinin katma değer vergisi (KDV) ve nakliye ücretiyle beraber 22 bin liraya alındığını ifade ederken Kızılay’ın kendilerine yiyecek sattığını da açıkladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

FOX TV’de İlker Karagöz’ün sorularını yanıtlayan Haluk Levent, “okyanus ötesi hesaplar” olarak tanımladığı bazı sosyal medya kullanıcılarının devlet ile AHBAP’ı karşı karşıya getirmeye çalıştığını söyledi:

Okyanus ötesi hesapları “Devlet yok AHBAP var” yazmaya başladı. Bu nasıl bir kötülüktür? Biz bir derneğiz. Biz devletle nasıl yarıştırabilirsiniz? AFAD ile AHBAP’ı nasıl karşılaştırabilirsiniz? AFAD  da bizim, AHBAP da bizim dedim. Fakat onu yanlış da anlayan oldu. Ama özellikle bazı hesaplar benim devletle çalışamamam için “Devlet yok, Haluk Levent var” dedi. Depremde can kurtaran biz değiliz. Biz devletin karşısında hiçbir şey değiliz.

Ne kadar bağış toplandı?

Haluk Levent, depremlerin ardından toplanan bağışlarla ilgili şu bilgiyi verdi:

(Bağışların) Tahmini 2,5 milyara kadar ulaştığını biliyorum. Bunun 600-650 milyon lirası hemen deprem bölgesine harcandı. 

12.PNG
Görsel: AHBAP

Kızılay’dan çadır satın alınması

AHBAP’ın Kızılay’dan çadır satın almasıyla ilgili konuşan Haluk Levent, şunları söyledi:

Arkadaşlar internetten Kızılay’ın çadır sattığını görmüşler. İhracat yapılmak üzere 2050 çadırın hazır olduğunu öğrendik. 20 bin olsa satın alacağım. Fiyatı uygun mu? Uygun. 19 bin liraya alabildik. Artı KDV, artı nakliye, 22 bin liraya geliyor. Niye Kızılay’a isyan etmedin diyorlar. Bu benim işim değil, o anda insanlara destek olmak benim işim. AFAD da Kızılay'dan para ile alıyor.

Levent, Kızılay’dan para ile gıda satın aldıklarını da açıkladı:

Kızılay'dan dönüşümlü olarak barbunya ve fasulye satın aldık.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU