Düzce'deki depremde camdan atlayan kişi yaralandı

Kolunda 2 kırık oluşan genç, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi

Düzce'de saat 04.08'de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremde 46 kişi yaralandı. Deprem olduğu esnada oturduğu apartmanın 3'üncü katından atlayan Çağdaş Laçin'in kolunda 2 kırık olduğu belirlendi. Laçin hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Düzce'de meydana gelen deprem İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, ve İzmir'e kadar geniş bir alanda hissedildi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, depremin ardından en büyüğü 4.3 olmak üzere toplam 96 artçı sarsıntının meydana geldiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

Sağlık Bakanlığından alınan bilgide an itibarıyla Düzce'de 37 kişi, İstanbul'da 1 kişi, Zonguldak'ta 6 kişi, Sakarya'da 1 kişi ve Bolu'da 1 kişi olmak üzere toplam 46 yaralı olduğu bildirilmiştir. Düzce ilinde bazı bölgelerde kontrol amaçlı olarak elektrik kesintisi yapılmaktadır. Bölgeye 10 mobil baz istasyonu sevk edilmiştir. AFAD Lojistik deposundan 10 bin battaniye, 20 adet 112 metrekare genel maksat çadırı ve 480 adet 16 metrekare aile yaşam çadırı sevk edilmiştir. Gelişmeler takip edilmektedir.      

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU