2 günde 4 polis intihar etti

Osmaniye, Ankara, Zonguldak ve Nevşehir’deki intihar olaylarında 3 polis hayatını kaybetti

Fotoğraf: AA

İstanbul Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Enes Şahin, İl Emniyet Müdürlüğü binasındaki Personel Şube Müdürlüğü'nde kafasına ateş ederek intihar girişiminde bulundu. Polis memurunun yaralı olduğu öğrenilirken, bu girişimle birlikte 2 günde intihar eden polis sayısı 4'e yükseldi.

Son 2 günde Osmaniye, Ankara, Zonguldak ve Nevşehir’de 3 polis hayatını kaybetti. Polislerden biri, silahının ateş alması sonucu yaşamını yitirirken 3’ünün intihar ettiği, intihar edenlerden ikisinin öldüğü öğrenildi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Nevşehir

Nevşehir'de görev yapan A.M.B isimli polis memuru, intihar ederek yaşamına son verdi. Emniyet ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Osmaniye

Osmaniye’nin Hasanbeyli İlçesi’nde polis memuru Y.E. arkadaşları ile kaldığı evde arkadaşının silahı ile yaşamına son verdi. Polis memurunun psikolojik sorunları olduğu ve bir süredir de bunalım yaşadığı ifade edildi.

Zonguldak

Zonguldak’ta psikolojik sorunları bulunduğu öne sürülen polis memuru S.Ş. kullandığı psikolojik ilaçlardan fazla miktarda aldı. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırılan polisin hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenildi.

Ankara

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli 27 yaşındaki 3 yıllık polis memuru Yakup Işık’ın istirahatte iken silahının ateş alması sonucu hayatını kaybetti. 

Şahin’in mektubu

Odatv, intihar eden polis memuru Enes Şahin'in mektubuna ulaştı:

Mobbinglerle sürgünlerle suçsuz olmama rağmen haksız soruşturmalarla beni intihara sürüklediler. Adalete inancım kalmadı başka çıkış yolu bırakmadılar. Mesleğimi sevmekten ve çok çalışmaktan başka bir suçum yok. Delilsiz suç isnatsız bir dosya uydurarak beni koruma büroya gönderdiler. "Suçsuzum dedim, inceleyin soruşturma yapın" dedim, dinlemediler. Dosyanın kapağını bile açmadan yıllarca zulmettiler. Öyle bir dönemdeyiz ki memura zulmeden takdir alıyor. 1 buçuk yıl 2 metrekare kulübede bu durumu hazmedememekten, düşünmekten kanser oldum. Bir böbreğimi kaybettim. Soruşturma 2 yıl sonra bitti aslında dosyada delil yokmuş beraat dediler ama kaybettiğim hiçbir şeyi yerine koymadılar. Tek isteğim iade-i itibarım. Eski yerime gidip sadece çalışmak istiyorum dedim. İl emniyet müdürünün talimatı eski yerine tayin olmaz dediler. Sokakta çalışmayı yoğun çalışmayı seviyorsun madem güven timlerine verelim seni dediler . İnandım tamam dedim. Bir ay sonra bugün öğreniyorum ki bana bu sözü veren müdür beni kanser olduğum koruma büroya geri göndermiş. Aklim hayalim almıyor artık insan nasıl bu kadar zalim olabilir. Mesleğini bu kadar seven biriyle niye dalga geçersin. Başka yere veremem deseydi anlardım ama umut verip beni kanser eden kulübeye neden gönderdin. Onurumla şerefimle bu kadar oynanmasını artık kaldıramıyorum. Hepiniz hakkınızı helal edin emniyeti bu hale getirenler utansın. Bu teşkilatta artık mesleğini seven, çalışmayı seven memur istenmiyor. Ben Enes Sayhan artık pes ediyorum. Ölümüm hiçbir şeyi değiştirmeyecek ben de biliyorum ama ben şerefli Türk polisiyim, onurumun şerefimin kendi müdürlerim komiserlerim tarafından artık ayaklar altına alınmasını kaldıramıyorum. Ailem üzülmesin ben daha iyi bir yere gidiyorum. Bana kendi teşkilatım yaşarken defalarca ölümü yaşattı. Kibri yüzünden bana kin güdüp raporlar yazan Komiser G.D. Şırnak'ta çalışırken illerin açığa alma yarışından geri kalmamak için beni gerekçesiz açığa alan eski TEM şube müdürü H.M.D.  Emniyet Müdürü C.S. Suçsuzsun biliyorum ama diyerek ifademi alıp delil toplamama gerek yok dedikten sonra hakkımda gerekçesiz ihraç isteyen başmüfettiş adi L.Y. Kanser olmuşsun ama bu yüzden mi olmuşsun diyerek dalga geçen müdür M.Ö ve son olarak tamam aklanmışsın ama eski birimine veremem istiyorsan güven timine vereceğim dedikten sonra beni kanser olduğum koruma buraya tekrar gönderen S.Ç Biliyorum bu yüzden size kimse hesap sormayacak ama elbet Allah'ın adaleti vardır o alsın hesabımı. Hakkım size haramdır.

 

Oda TV

DAHA FAZLA HABER OKU