RTÜK Başkanı yayın lisansı alındığını duyurmuştu... Şirketten açıklama: HBO Max'i Türkiye'de yayına almak gibi bir planımız yoktur

Yapılan açıklamada, "Warner Bros. Discovery’nin sunacağı bu yeni hizmet, 2024'ten itibaren Avrupa'da kullanıma sunulacak ve ilk olarak HBO Max'in hali hazırda mevcut olduğu pazarlarda yayına başlayacaktır" denildi

Fotoğraf: Twitter

RTÜK'ten yayın lisansı alan HBO Max, Türkiye'de yayına başlayacağı haberlerine ilişkin açıklamada bulundu. 
Warner Bros. Discovery'nin Türkiye iletişim ajansından yapılan açıklamada, HBO Max'in Türkiye'de yayına başlamayacağı iddiaları yalanlandı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Webtekno'dan Oktay Refik Yıldırım'ın haberine göre, HBO Max sözkonusu haberlere ilişkin şu açıklamayı yaptı:

Basında çıkan son haberlerin aksine, Warner Bros. Discovery olarak HBO Max'i Türkiye’de yayına almak gibi bir planımız yoktur. Daha önce de belirtildiği gibi, Warner Bros. Discovery, 2023 yılında HBO Max ve Discovery Plus servislerini birleştirme kararı aldı. Warner Bros. Discovery’nin sunacağı bu yeni hizmet, 2024'ten itibaren Avrupa'da kullanıma sunulacak ve ilk olarak HBO Max'in hali hazırda mevcut olduğu pazarlarda yayına başlayacaktır.

Bu karışıklığın yaşanmasının nedeni ile ilgili de haberde şu ifadeler yer aldı:

HBO Max, RTÜK'e lisans başvurusunu çok önceden yapmış, onay alınana kadarsa Türkiye'ye giriş planlarını iptal etmişti. Fakat Türkiye'ye gelmeme kararı alındığında lisans süreci tamamlanmadığından RTÜK onayı, firma Türkiye planlarını iptal ettikten çok sonra gelmiş oldu.

Haberin tamamını BURADAN okuyabilirsiniz

 

Independent Türkçe, Webtekno

DAHA FAZLA HABER OKU