Cesetlerin arasında yılbaşını kutladılar

Suudi Arabistan’da 5 gencin yılbaşı gecesi bir hastanenin morguna girerek buradaki cesetlerle kutlama yaptığı görüntüler ortaya çıktı. Video, ülkede büyük tepkiye neden oldu

Suudi Arabistan’ın Cidde kentindeki Kral Abdulaziz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 5 genç, gece yarısı hastanenin morguna girerek burada kutlama yaptı. 

Burada cesetlerin videosunu çeken gençler, o anları sosyal paylaşım platformu Snapchat’te paylaştı. Görüntülerde kaydı yapan kişinin cesetleri çekerek gülüştüğü görülüyor. 

4 gencin üçü dışardan

Ülkede büyük infiale yol açan görüntülerdeki gençlerden sadece birinin üniversitede okuduğu, diğerlerininse dışardan getirdiği arkadaşları olduğu belirtildi. 

 

 

Sosyal medyada büyük tepki çekti

Morgdaki yılbaşı kutlaması sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu. Kullanıcılar, ‘ölülere olan saygı nerede’, ‘polis bu gençler hakkında gerekeni yapmalı. Bu insanlık dışı’ gibi yorumlar yapıldı. 

 


 

Bir başka kullanıcı ise, ‘Ölüleri kullanarak beğeni toplamaya çalışıyorlar. Bu kişiler gerçekle şaka arasındaki farkı anlamaları için müebbet hapse mahkum edilmeli’ dedi.

 

 

Üniversitenin İletişim Bölüm Başkanı Şari El-Bakmi, görüntüleri kaydeden öğrencinin, başka bir Arap ülkesinin vatandaşı olduğunu ve Suudi Arabistan'da ikamet ettiğini söyledi. El-Bakmi, diğer 4 kişinin öğrenci olmadığını ve dışardan girdiğini açıkladı.

Gelen tepkiler üzerine açıklama yapan Cidde Emniyet Müdürlüğü, 5 genç hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

DAHA FAZLA HABER OKU