Piyangodan 10 milyon dolar kazanan adam, ömür boyu hapis cezası aldı

Michael Hill, 2020'de Keonna Graham'ı öldürmekten şartlı tahliye ihtimali olmaksızın müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Michael Hill, kız arkadaşını öldürdüğünü itiraf etti (Brunswick County)

2017'de kazı kazan piyango biletinden 10 milyon dolar kazanan bir adam, kız arkadaşını uyurken ensesinden vurduğu için ömür boyu hapse mahkum edildi.

24 yaşındaki Keonna Graham'ı 2020'de öldüren 54 yaşındaki Michael Hill, cuma günü birinci derece cinayet suçundan şartlı tahliye ihtimali olmaksızın müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Graham'ın cesedi, 20 Temmuz 2020'de Kuzey Carolina'nın Shallotte kentindeki SureStay Hotel'in bir odasında hizmetçi tarafından bulunmuştu.

24 yaşındaki kadının ensesinde tek bir kurşun yarası vardı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Daha sonra yapılan otopside, ölümcül silah ateşlendiğinde Graham'ın otel odasındaki yatakta uyuyor olduğu anlaşılmıştı.

Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen dedektiflerin cinayet esnasında otel odasındaki tek kişinin o olduğunu tespit etmesi üzerine Hill kapana kısıldı.

Ertesi gün Southport polisinin tutukladığı Hill, suçunu itiraf etti.

Hill, dedektiflere yaklaşık 18 aydır Graham'la ilişki yaşadığını ve otelde kaldıkları sırada genç kadının başka erkeklerle mesajlaştığını gördüğünü söyledi.

Cuma günü jüri, Hill'i Graham'ın cinayetinden suçlu bulmadan önce yalnızca 1 saat müzakere yaptı.

Hill ayrıca duruşma öncesi kabul ettiği, suçlunun ateşli silah bulundurması suçundan 22 ile 36 ay arası hapse de mahkum edildi.

News6'nın haberine göre nükleer santral çalışanı Hill, 2017'de farklı nedenlerle, Ultimate Millions kazı kazan biletinden 10 milyon dolar kazanması sebebiyle de manşetlerde yer edinmişti.

Her yıl 500 bin dolardan 20 yıllık ödeme ile tek seferde 6 milyon dolar nakit seçeneği sunulan Hill, ikincisini tercih etmiş ve vergiler düşünce evine 4 milyon 200 bin dolar götürmüştü.

Hill o dönem, paranın bir kısmını eşinin işine yatırım için kullanmayı planladığını söylemişti.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news/world

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU