ABD’de yok satan terlikler: Trump’ın 'çelişki dolu' tweet'leri ayaklar altında

Girişimci Sam Morrison'ın, ABD Başkanı Donald Trump’ın bazı tweet'lerini bastırdığı terlikler kısa sürede tükendi. Terlikler, Trump'ın fikir değişiklerini ve "bir gün ak dediğine diğer gün karar demesini" gözler önüne serdi

27 yaşındaki ABD'li fotoğrafçının satışa çıkardığı terliklerden en çok ilgi gören, üzerinde Donald Trump’ın Suriye konusundaki tweet’lerinin yer aldığı oldu.

Trump, 5 Eylül 2013'te attığı tweet’te 'Suriye'ye harekat düzenlenirse çok kötü şeyler olacağını' savunuyor ve olası bir operasyonun ABD'ye hiçbir fayda sağlamayacağını söylüyor. Donald Trump, dönemin ABD Başkanı Barack Obama’yı da “aptalca” hareket etmekle’ suçluyor. 

ABD Başkanı, 8 Nisan 2017’de ise tam tersi bir görüşü savunarak Suriye operasyonunda başarılı olan Amerikan askerlerini tebrik ediyor.

 

ABD Başkanı, 2012'de "müthiş" güvenilir bir kaynağın kendisini aradığını ve Obama'nın doğum belgesinin sahte olduğunu söylüyor. 2016'da ise "kaynak" kullanmayan medya kuruluşlarını şerefsizlikle suçlayarak, "kaynak belirtilmiyorsa yoktur" diyor.


Donald Trump, 7 Kasım 2012’de attığı tweet’te “Seçiciler kurulu, demokrasi için felakettir” ifadesini kullanırken, 2016’da ABD Başkanlık seçiminden sonra fikrini tamamen değiştiriyor. Trump, seçimden zaferle ayrıldıktan birkaç gün sonra (15 Kasım 2016) attığı tweet’te, ‘Seçici ler kurulunun demokrasi için ne kadar önemli olduğunu söylüyor. Donald Trump, "Seçiciler kurulu aslında, küçük olanlar da dahil olmak üzere bütün eyaletleri bir araya getirmesi ve hepsine şans vermesi bakımından dahice bir uygulama. Kampanya yapmak çok daha farklı" tweet'ini atıyor.

 

Neden terlik?

Morrison’un tweet'leri başka bir üründe değil de terliğe (flip flop) bastırmasının özel bir nedeni var. İngilizce’de “flip flop” hem terlik hem de fikirlerin bir anda değişmesi (yanar dönerlik) anlamına geliyor. Sam Morrison'ın amacı da bu şekilde dikkat çekip, ABD Başkanı’nın bir söylediğinin diğerine uymayışını bu ilginç girişimle gözler önüne sererek ses getirmek.

Satışı internet üzerinden yapılan terlikler, kısa sürede tükendi. Çifti 27,99 dolar olan terliklerin şu an için satışı bulunmuyor.

 

 

Projesi oldukça ses getiren 27 yaşındaki fotoğrafçının bir sonraki hedefi ise kitap çıkarmak.


 

DAHA FAZLA HABER OKU