Nagehan Alçı'dan eleştirilere yanıt: Fotoğraf sebebiyle Ekrem İmamoğlu’na saldıranlar muhalif mi?

"Bu fotoğraftan hareketle Ekrem İmamoğlu’na saldıranların hiçbiri mevcut siyasal rejimin muhalifi değil. Bilakis rejime faydalı kişiler"

Fotoğraf: Twitter

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz gezisine katılmasıyla gündem olan Habertürk yazarı Nagehan Alçı, eleştirilere yanıt verdi.

Alçı, “Fotoğraf sebebiyle Ekrem İmamoğlu’na saldıranlar muhalif mi?” başlıklı köşe yazısında fotoğraf üzerinden İBB Başkanı’na saldıran kişilerin siyasal rejimin muhalifi olmadığını savundu ve “Bilakis rejime faydalı kişiler. Hepsinin de zihinleri bir şekilde Devlet’in kontrolünde. Korku ya da başka sebeple. Sonuçta böyleler” dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Alçı’nın yazısının bir kısmı özetle şöyle:

Bu fotoğraftan hareketle Ekrem İmamoğlu’na saldıranların hiçbiri -evet hiçbiri- mevcut siyasal rejimin muhalifi değil. Bilakis rejime faydalı kişiler. Hepsinin de zihinleri bir şekilde Devlet’in kontrolünde. Korku ya da başka sebeple. Sonuçta böyleler. İçlerinde geçmişte İmamoğlu’na samimi destek olanlar da vardır ama siyasal ideolojileri ya da korkaklıkları yüzünden istemeseler bile şu an bunlar zihinsel manada Devlet’in hizmetkarları. Ekrem İmamoğlu’na bu şekilde saldırarak Devlet nezdinde konfor alanlarını genişletiyorlar. Kendilerini garanti altına alıyorlar. Ortada tam bir sahtekarlık var. Somut örnek vereyim. Bundan daha iki hafta önce Ekrem İmamoğlu’na hapis istemiyle dava açıldı. Bugünkü Türkiye’de istenirse bu dava hemen mahkumiyet ile sonuçlanır. Yargıtay da anında onar. Yani o durumda Ekrem Bey aday falan olamaz. Bunu yapmak zor mu? Hayır 2022 itibariyle hiç de değil. Sadece karar verilip düğmeye basılması yeterli…

Peki bu hapis istemiyle dava benimle olan fotoğrafın yüzde 1’i hatta binde 1’i kadar konuşuldu mu? Sosyal medyada gündem oldu mu? Hayır, bu mevzu hiç konuşulmadı ve gündem olmadı çünkü korkuyorlar… İşte bu kişiler şimdi de utanmadan Ekrem İmamoğlu’na üstünlük taslamaya kalkıyorlar.

 

Habertürk, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU