ENAG'ın kurucusu Prof. Dr. Ulusoy: Açın Meclisi orada canlı yayında halkın gözü önünde karşılaştıralım her şeyi

Prof. Dr. Veysel Ulusoy, yazısında "Her yönüyle güzelim ülkemizi, onun güzide kurumlarını bir avuç insanın fikrine dayalı bir yönetim tarzıyla yıpratıyoruz" ifadelerine yer verdi

Fotoğraf: Evrensel

Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) kurucusu Prof. Dr. Veysel Ulusoy, Türkiye İstatistik Kurumu'ndan (TÜİK) izin alınmaksızın veri yayımlamaya 1 ila 3 yıl arasında hapis cezası öngören taslağa ilişkin Politikyol'da bir yazı kaleme aldı. Ulusoy yazısında "En iyisi açın Meclisi orada canlı yayında halkın gözü önünde karşılaştıralım her şeyi. Açamazsanız gelin çayımızı içerken biz size açıklayalım her şeyi. Kamera kaydı da alarak tabii" ifadelerini kullandı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Dönemin Maliye Bakanı da halkın enflasyonunun resmi olarak verilenden çok yüksek olduğunu çok iyi biliyor"

Ulusoy, "Birkaç soruşturma ve davadan sonuç çıkmayınca şimdi de hapis cezası korkutmasıyla geldiler ENAG’ın üzerine" ifadelerini kullanan Ulusoy, "Her yönüyle güzelim ülkemizi, onun güzide kurumlarını bir avuç insanın fikrine dayalı bir yönetim tarzıyla yıpratıyoruz. Bu kurumları yönetenler ve ilk soruşturmayı keyifle açtırdığını söyleyen dönemin Maliye Bakanı da halkın enflasyonunun resmi olarak verilenden çok yüksek olduğunu çok iyi biliyor" diye yazdı.

ENAG, mart ayında TÜİK verileriyle yıllık bazda yüzde 61,1 olarak açıklanan enflasyon oranını yüzde 142,6 olarak duyurmuştu.

 

Politik Yol

DAHA FAZLA HABER OKU