Britanya Kraliyet ailesinde yeni iddia: "Prens William ve Kate Middleton, Kraliçe II. Elizabeth'in yanına taşınmak istiyor"

Cambridge Dükü ve Düşesi'nin sağlığı yerinde olmayan 95 yaşındaki hükümdarın yanında olmak istediği bildirildi

Kraliyet görevleri artması beklenen Prens William'ın daha fazla hayır işlerine yoğunlaşacağı ve Kate Middleton'ın da popülerliğini kullanarak tek başına birçok yurtdışı ziyareti gerçekleştireceği belirtildi (AP)

Prens William ve Kate Middleton'ın Kraliçe II. Elizabeth'e daha yakın olabilmek için bu yaz Windsor Kalesi civarında bir malikaneye taşınmak istediği iddia edildi. 

The Sun'ın bildirdiğine göre büyükannesi bir dizi sağlık sıkıntısı yaşarken Cambridge Dükü onun yanında olmak istiyor. 95 yaşındaki Büyük Britanya Kraliçesi bu yıl sık sık sağlık sıkıntılarıyla gündeme gelmiş ve birçok etkinliğe katılamamıştı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Zamanlarının büyük kısmını Londra'daki Kensington Sarayı ve Norfolk'taki Anmer Hall'da geçiren Cambridge Dükü ve Düşesi'nin halihazırda Windsor Kalesi'ne yakın Kraliyet malikanelerini incelediği öne sürüldü. 

Çiftin, tecavüz iddialarıyla gündeme gelen Prens Andrew'un kaldığı Royal Lodge'a da baktığı ancak York Dükü'nün yerinden kımıldamaya niyetli olmadığı belirtildi. 

Kraliyet ailesine yakın kaynaklara dayandırılan haberde Prens William ve Kate Middleton'ın çocukları George, Charlotte ve Louis'i hafta sonu oynamaya götürdükleri Fragmore House'a yerleşmeyi düşündüğü aktarıldı. 

Çift, ev aramanın yanı sıra Windsor, Buckinghamshire ve Surrey'deki okullara da bakıyor. 

The Sun'a konuşan bir kaynak şunları dile getirdi:

Windsor'a taşınma ihtiyacı giderek artıyor. Andrew, Kraliçe'yle çok zaman geçiriyor. Andrew ocakta Kraliyet görevlerinden alınsa da Kraliçe'yle olan yakınlığını kamusal hayata dönmek için kullanmasına dair endişeler mevcut.

Prens Andrew'un, babası Prens Philip'i anmak için düzenlenen törende annesi Kraliçe II. Elizabeth'le birlikte görülmesi tepki çekmişti. Prens Andrew kendisini tecavüzle suçlayan Virginia Giuffre'ye tazminat ödemeyi kabul etmiş ve dava kapanmıştı. 

Bununla birlikte 39 yaşındaki Prens William'ın, babası Prens Charles kral olduktan sonra Galler Prensi unvanını alması bekleniyor. Çiftin, Kraliyet ailesi adına daha fazla görev üstlenmeye hazırlandığı belirtiliyor. 

 

Independent Türkçe, The Sun, Mirror, Insider

DAHA FAZLA HABER OKU