Alparslan Kuytul'un iki kızına dava açıldı

Bugün Adana'da görülen duruşmada Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un tutukluluğunun devamına karar verilirken, Kuytul'un iki kızına da dava açıldı. Eşi Semra Kuytul, dava evrakını Twitter'dan paylaştı

Fotoğraf: Twitter

Adana'da Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan vakfın Kurucu Genel Başkanı Alparslan Kuytul’un yargılandığı davanın bugün görülen duruşmasında Kuytul'un tutukluluğunun devamına karar verildi.

Kuytul'un serbest bırakılması için yapılan yürüyüşe katılan kızları hakkında ise dava açıldı.

Twitter hesabından peş peşe paylaşımlarda bulunan Semra Kuytul, 2003 ve 2004 doğumlu kızları hakkında açılan davaya tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

"Evrakta yazdığı gibi ben çocuklarımı herhangi bir suça (!) sürüklemedim aksine onlara onurlu duruş, hakka sahip çıkış örneği gösterdim, cesareti öğrettim. Bu süreçte her zaman yanımda olan, yaşlarına bakmadan bana destek ve moral veren çocuklarımla gurur duyuyorum..Neyseki böylesi çarpık algılara kapalı bir aileyiz, hatta arkadaşlarımız olarak bu konuda algılarımız kapalı çok şükür... Biz haklıyız ve hakkın daima yanındayız... Ama toplumu böylesi şahsiyetsiz hale getirmeye maşa olan kurumlara da yazıklar olsun diyorum... #Unutturmayacağız"

Semra Kuytul’un paylaştığı belgeler arasında dava evrakı da bulunuyor.

 

Alpasrlan Kuytul'un avukatı Adem Tural ise Twitter'dan şu paylaşımları yaptı:

 

 

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na yönelik soruşturma kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme" ve "silahlı terör örgütünün propagandasını yapmak" suçlamasıyla hakkında dava açılan Alparslan Kuytul ise FETÖ/PDY ve PKK terör örgütü lehine hiçbir konuşma yapmadığını iddia etti.

Mahkeme heyeti duruşmayı erteledi.

 

Independent Türkçe, AA

 

DAHA FAZLA HABER OKU