Mehmet Ali Çelebi, "biz olamadık" diyerek Memleket Partisi’nden istifa etti

"Bu istifanın ardından sorunların çözümüne vesile olması dileklerimle başarılar diliyorum"

İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Memleket Partisi'nden istifa etti / Fotoğraf: AA

Bir süre önce sağlık sorunlarını gerekçe göstererek Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı ve partideki diğer görevlerinden istifa eden İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, partisinden istifa etti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

İstifasını Twitter üzerinden bir açıklama yaparak Mehmet Ali  Çelebi, istifa gerekçelerini şöyle sıraladı:

Israrlı uyarılarıma rağmen, "Ben" değil "biz" olamadığımızdan, kuruluş ilkelerine rotasına aykırı tutum ve söylemlerden,  parti kurulları işletilmeyerek ortak akıl devre dışı bırakıldığından, partinin büyümesi azimle devam ettirilmediğinden, gençlerin dinamizmine ve heveslerine ket vurulduğundan, iftira üreten ve yayan, ayrımcılık yapan kişilere disiplin işletilmeyerek göz yumulmasından ötürü, Memleket Partisi üyeliğinden istifa ediyorum

Çelebi mesajında, "Kurucuları arasında büyük umutlarla yer aldığım partimizin her üyesi ailemdendir. Hepsi başımın tacıdır. Azimli çalışmalarıma hepsi şahittir. Bu istifanın ardından sorunların çözümüne vesile olması dileklerimle başarılar diliyorum" dedi.

Çelebi'nin istifası ile Memleket Partisi'nin TBMM'deki milletvekili sayısı 2'ye düştü.

CHP'den istifa edip katılmıştı

Mehmet Ali Çelebi, TSK'da teğmen rütbesi ile görev yaparken Ergenekon davaları kapsamında, "örgüt adına Hizbut Tahrir örgütü içine sızarak faaliyetlerde bulunduğu" iddiasıyla 18 Eylül 2008’de tutuklandı. 41 ay cezaevinde yatan Çelebi, 11 Mart 2014 tarihinde tahliye oldu

CHP 35 ve 36. Kurultaylarında Parti Meclisine giren Mehmet Ali Çelebi, 2018 genel seçimlerinde milletvekili seçildi. 29 Ocak 2021 tarihinde CHP'den istifa etti ve 17 Mayıs 2021 tarihinde kurulan Memleket Partisi'ne katıldı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU