DP Genel Merkezi'nin 'sanayi atık merkezi' ilan edilmesine Enginyurt'tan tepki: "Cumhur İttifakı'na dahil olursan genel merkez de kurtulur" diyorlar

DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "4 defa mahkeme değiştirin kararı vermesine rağmen, Ankara Büyükşehirde AKP çoğunluğu hakkı teslim etmiyor" ifadelerini kullandı

Fotoğraf: AA

Turgut Özal döneminde yaptırılan ve ANAP-DYP birleşmesi sonrası Demokrat Parti (DP) Genel Merkezi olan binanın arsası, 'Sanayi Atık Merkezi' ilan edildi. Genel Başkan Gültekin Uysal, yasal yollara başvurduklarını açıkladı. Melih Gökçek'in Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Belediye Meclisi tarafından alınan bu kararın değiştirilmesi için, Mansur Yavaş'ın çaba gösterdiği bildirildi.

"Adam satın almaya alışmışlar"

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre; DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "Bu kararı geri almak için baskı yapıyorlar" dedi ve şunları söyledi:

Bu iktidar Demokrat Parti'yi nasıl Cumhur İttifakı'na dahil ederiz diye oyunlar, planlar, tezgahlar kuruyor. Adam satın almaya alışmışlar. Bizim genel merkezimizi sanayi atık bölgesi ilan ettiler şimdi 'Orası kurtulur' diyorlar. Nasıl kurtulur? 'Anlayın' diyorlar. Yani Cumhur İttifakı'na dahil olursan genel merkez de ‘Kurtulur' diyorlar.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ama bilmedikleri bir şey var. Gültekin Uysal ile Cemal Enginyurt ve demokratları satın alacak para, dünyada icat edilmedi. Boşuna uğraşmayın, biz iman mücadelesi yapıyoruz. Şunu bilin, demokratlar Anafartalar'dan Conkbayır'ına, Sakarya'dan Dumlupınar'a ve Başkomutanlık meydan muharebesi ile ‘Ordular ilk hedefiniz Akdeniz ileri' emrini veren Mustafa Kemal Atatürk'e, 'Zalim ve kafir' diyenlerle bir arada olmaz. Mavi gözü dev adamı sevmeyenlerle bir arada olmaz. Ne yaparsanız beyhude, artık gideceksiniz.

Enginyurt Twitter hesabından yaptığı açıklamada da "Demokrat Parti Genel Merkezi, Melih Gökçek tarafından Sanayi Depolama alanı ilan edilerek haksız ve despotça bir zulüme uğramıştır. 4 defa Mahkeme değiştirin kararı vermesine rağmen, Ankara Büyükşehirde AKP çoğunluğu hakkı teslim etmiyor. Demokrat Parti susmaz, susturulamaz" ifadelerini kullandı.

thumbs_b_c_5380b66f23a656a3fb0f250f2416ce78.jpg
DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt: Demokratlar Atatürk'e, 'Zalim ve kafir' diyenlerle bir arada olmaz. Fotoğraf/AA

13 yıldır genel merkez binası

Anavatan Partisi Genel Merkezi olarak Özal döneminde ve 17 Haziran 1988'de inşa edilen bina Özal'ın, ANAP Genel Başkanlığı sırasında parti genel merkezi olarak kullanıldı. ANAP'ın, Kasım 1987 ve Ekim 1991 seçimlerinde tek başına iktidar olduğu dönemde de, seçim zaferi bu binada kutlanmıştı. 34 yıllık bina, ANAP ile Doğru Yol Partisi'nin, Demokrat Parti adı altında 2009'da birleşmesi sonrası da, 13 yıldır DP Genel Merkez binası olarak kullanılıyor.

 

 

Sözcü, Independent Türkçe

 

 

DAHA FAZLA HABER OKU