Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a yanıt: Mütevazılık yapmışsın; bugün yaşadıklarımızın sebebi 1970 petrol krizidir de diyebilirdin

"Bugün yaşananların, senin ekonomist olduğun sanrılarınla hiçbir ilgisi yok"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "2001 krizinin faturasını ödüyoruz" açıklamasına sosyal medya üzerinden yanıt verdi / Fotoğraf: CHP

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan “2001 krizinin faturasını bugün ödemeye devam ediyoruz” demişsin. Mütevazilik yapmışsın. “Bugün yaşadıklarımızın sebebi 1970 petrol krizidir” de diyebilirdin" dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kılıçdaroğlu, "Bugün yaşananların, senin ekonomist olduğun sanrılarınla hiçbir ilgisi yok" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

"Sana ve şürekana Allah akıl fikir versin; ülke yönetiyorsunuz sizler!"

"Erdoğan “2001 krizinin faturasını bugün ödemeye devam ediyoruz” demişsin. Mütevazilik yapmışsın. “Bugün yaşadıklarımızın sebebi 1970 petrol krizidir” de diyebilirdin. Hatta “O dönem aman petrol canım petrol çağrımıza uyulsaydı, bugün bunların hiçbiri yaşanmazdı” da diyebilirdin.

Bugün yaşananların, senin ekonomist olduğun sanrılarınla hiçbir ilgisi yok. Sana ve şürekana Allah akıl fikir versin; ülke yönetiyorsunuz sizler!"

Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri Açılış Programı"nda yaptığı konuşmada, "Türkiye, ekonomide üretim ve sanayileşme alanında içine hapsedildiği cendereyi onca gayretine rağmen kırmayı bir türlü başaramadı. 28 Şubat müdahalesi ve ardından gelen 2001 krizinin toplum hayatında ve ekonomide yol açtığı faturaları ise çok uzun yıllar ödemeye devam ettik" demişti.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU