Mansur Yavaş: Başka siyasi partilerin iç işlerine karışmam

"Yaşananlarla uzaktan yakından ilgimiz yok"

Fotoğraf: AA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ankara’daki Alparslan Türkeş'i anma toplantısına yönelik yapılan saldırı sonrası kendisini hedef almasıyla ilgili konuştu. “Vakıf Genel Sekreterinin Belediyede görevli olması nedeniyle ilişkilendirilmiş olabilirim” diyen Yavaş, “Yaşananlarla uzaktan yakından ilgimiz yok. Başka siyasi partilerin iç işlerine karışmam” dedi.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün "Yavaş’tan tehdite yanıt: Yaşananlarla uzaktan yakından ilgimiz yok" başlıklı haberine göre ABB Başkanı şunları söyledi:

Vakıf Genel Sekreterinin Belediyede görevli olması nedeniyle ilişkilendirilmiş olabilirim. Gençlik Parkı içinde bulunan salonumuzu istemişlerdi, uygun bulmamıştım. Yaşananlarla uzaktan yakından ilgimiz yok. Başka siyasi partilerin iç işlerine karışmam. Vakfın Genel Sekreteri bizde çalışıyor diye ilişkilendirme oluyorsa, belediyede çok sayıda ülkücü var. Ülkücü diye kimseyi çalıştırmayalım mı?

Yavaş, Sözcü'ye yaptığı açıklamanın ardından Twitter'dan bir mesaj paylaştı. Bu mesajda "Bugün bazı yayın organlarında 'tehdit ve iddialara cevap verdi' şeklinde haberler yayınlanmaktadır. Kimseye ve hiçbir kuruluşa cevap anlamına gelecek bir açıklamam bulunmamaktadır. Aşağıdaki açıklamadaki kararlılığım aynen devam etmektedir. Saygılarımla" ifadeleri yer aldı.

Yavaş'ın konu hakkında yaptığı ilk açıklama şöyleydi:

Milletimizi iradesiyle Ankara Büyükşehir Belediye başkanı seçilmemin ardından, bu makamın getirdiği sorumluluk ve prensiplerim gereği 2,5 yıldır hiçbir siyasi demeç vermedim. Bu sorumluluk ve prensip gereği, bundan sonra da ilgimiz olmayan konulardan dolayı hakkımda yapılan siyasi açıklamalara bir yanıt vermeyeceğim. Hemşerilerime söz verdiğim üzere sadece ve sadece 6 milyon Ankaralının mutluluğu ve huzuru için yaptığım çalışmalara aynen devam edeceğim.

 

Sözcü, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU