CHP'li Torun'dan Bahçeli'ye: Mansur Yavaş'ın arkasında, Ankara halkının ve Millet İttifakı'nın nefesi vardır

Torun açıklamasında Bahçeli'nin ifadelerini eleştirerek, "Bu tehdit dilinden şimdiye kadar kimseye fayda gelmemiştir, bundan sonra da gelmeyecektir" dedi

Fotoğraf: AA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında sözlerine tepki gösterdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Grup toplantısı sonrası Türkeş anmasına saldırıyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Bahçeli, Yavaş'ı suçlamış ve “Etkinliğin Mansur Yavaş'ın elinin altında gerçekleştiği kanaati hakim. Mansur Yavaş dikkat etsin artık arkasında ülkücü nefes vardır. Her gün takip edeceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Yazılı açıklama yapan Torun ise, "Sayın Mansur Yavaş, Ankara'nın seçilmiş belediye başkanıdır. Mansur Yavaş'ın arkasında, Ankara halkının ve Millet İttifakı'nın nefesi vardır" ifadesini kullandı.
Torun şöyle devam etti:

Bu tehdit dilinden şimdiye kadar kimseye fayda gelmemiştir, bundan sonra da gelmeyecektir. Sayın Bahçeli ayrıca grup konuşmasında, 'Kaosa yatırım yapanlar, provokasyon nöbetine girenler, akıllarını başlarına devşirsinler' demiş. İşte asıl kaos arayan bu tehdit dilinin sahipleridir. Seçilmiş belediye başkanımızı tehdit etmeye kalkanlar, önce haddini bilmelidir. Bahçeli, şunu açık ve net olarak bilmelidir, CHP olarak hiçbir belediye başkanımızı bu tehdit diline yedirmeyiz.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU