İstanbul Valiliği: Kadıköy'de bir kişi mukavemette bulunduğu polisin silahının ateş alması sonucu hayatını kaybetti

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada "Sürücü Ç.K. yakalama işlemi sırasında görevli personele mukavemette bulunmuş, o esnada polis memurunun elindeki silahın ateş alması sonucu vurularak olay yerinde hayatını kaybetmiştir" denildi

Fotoğraf: AA

İstanbul Valiliği, Kadıköy'de "dur" ihtarına uymayarak kaçtıktan sonra yakalanan kişinin mukavemette bulunduğu polisin silahının ateş alması sonucu hayatını kaybettiğini belirterek, başlatılan soruşturma kapsamında polis memurunun görevden uzaklaştırıldığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, dün saat 22.00 sıralarında Göztepe Mahallesi'nde uygulama yapan ekiplerin "dur" ihtarına uymayan şüpheli bir aracın takibe alındığı aktarıldı.

Adli soruşturma başlatıldı

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Fahrettin Kerim Gökay Caddesi'nde önü kesilerek durdurulan araçta bulunanlardan E.Ç.'nin yaya olarak kaçtığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

Sürücü Ç.K. yakalama işlemi sırasında görevli personele mukavemette bulunmuş, o esnada polis memurunun elindeki silahın ateş alması sonucu vurularak olay yerinde hayatını kaybetmiştir.

Firari şüpheli E.Ç. 15 paket uyuşturucu madde ile ekiplerimizce yakalanmıştır. Araçta yapılan aramada 2 fişek halinde uyuşturucu madde ve 1 telsiz ele geçirilmiştir.

Konuyla ilgili olarak Cumhuriyet savcılığı tarafından adli, Valiliğimizce idari tahkikat başlatılarak ilgili polis memuru görevden uzaklaştırılmıştır.

 

 

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU