İyi Parti'li Türkkan'dan 'küfür' açıklaması: Bütün milletimizden özür diliyorum

Türkkan, "Gelinen o sinir gerginliği, o sıkıntılı durum sonucu hiç yapmamam gereken bir şey yapmışım, hakaret etmişim" dedi

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Bingöl'de yaşanan olay sonrası Twitter hesabından 'Milletimize arzımdır' başlığı ile bir video yayınladı. Dün gece Twitter hesabından paylaştığı açıklamasında “Akşener'e sosyal medyada küfür ettiği için ceza alan bir provokatöre bırakın herhangi bir kötü ifadeyi, aksine kendisine sarılarak birlikte yürüdüğüm halde bu kez “ağır küfür etti” diye yayınlamışsınız” diye kendisini savunan Türkkan, bu kez küfür ettiğini kabul ederek özür diledi. Türkkan paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yaşanan talihsiz hadiseyle ilgili bu videoyu çekmeye karar verdim. Bingöl'de daha önce Sayın Meral Akşener'e sosyal medya yoluyla hakaret ve küfreden bir vatandaş karşımıza çıkarak, şimdi burada ifade etmek istemediğim birtakım lafları söylemeye devam etti. Ben de onu, o kalabalıktan uzaklaştırmak isterken ciddi küfürlere de maruz kaldım, onların bir kısmı o videoda yoktu. Hatta 'küfretme' diye de birkaç defa ikaz ettim. Netice itibariyle gelinen o sinir gerginliği, o sıkıntılı durum sonucu hiç yapmamam gereken bir şey yapmışım, hakaret etmişim, kötü sözler söylemişim. Bunlar hiç doğru olmayan, bana da hiç yakışmayan ifadeler. Bunun da farkındayım.

Olayın yaşanan gerginlik sırasında meydana geldiğini belirten Türkkan videonun devamında ise şu ifadelerle özür diledi:

Ben burada başta bütün milletimizden, bir kadın olması hasebiyle Sayın Genel Başkanımız başta olmak üzere bütün kadınlardan, partililerimizden ve arkadaşlarımdan da özür diliyorum. Doğru bir iş değildi bu yanlış bir şeydi ama o sinir gerginliği, o atmosferin getirdiği belki de fazla bir heyecan, doğru olmayan, bana da hiç yakışmayan, şimdiye kadar da doğru bulmadığım, herkesi yadırgadığım bu konuda böyle bir hata yapmaya sevk etti. Tekrar bütün milletimizden özür diliyorum. Bunun da kabulünü rica ediyorum.

 

“Provokasyon için gönderdiğiniz adamların oyunu bitmedi bir türlü"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Bingöl ziyaret sırasında şehit yakını şehit ağabeyi Tahir Gümren, İYİ Parti'nin HDP ile yakın ilişki kurduğunu savunarak Akşener'e tepki göstermişti. Polis ekiplerinin bölgeden uzaklaştırmaya çalıştığı Gümren’in yanına giden Türkkan, bir süre boynuna sarılarak dinlediği Gümren’e küfür ettiği iddia edilmişti. Olayın ardından Gümren, güvenlik güçlerince bölgeden uzaklaştırılmıştı. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Türkkan “Provokasyon için gönderdiğiniz adamların oyunu bitmedi bir türlü. Bu kez de Akşener'e sosyal medyada küfür ettiği için ceza alan bir provokatöre bırakın herhangi bir kötü ifadeyi, aksine kendisine sarılarak birlikte yürüdüğüm halde bu kez “ağır küfür etti” diye yayınlamışsınız" ifadelerini kullanmıştı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU