İsmail Saymaz'dan Selçuk Bayraktar'a: Sizden özür bekliyorum, aksi halde yargıya başvuracağım

Selçuk Bayraktar paylaşımında "Bu alçakların iftiraları yan yana koyulsa İstanbul'dan Kandil'e yol olur" ifadelerini kullanırken Saymaz, T3 Vakfı için "İBB'den para aldı" demediğini belirterek gelen yanıtı da programda açıkladığını kaydetti

Kolaj: Independent Türkçe

Gazeteci İsmail Saymaz Halk TV'de yaptığı programda TÜGVA, TÜRGEV ve Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı konusunda açıklamalarda bulunmuştu.

T3 Vakfı'nın sosyal medyadan yapılan paylaşımlarda Saymaz'ın açıklamalarına tepki gösterildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Gazeteci olduğu iddiasıyla yazı yazan ve tv programlarına katılan i. saymaz, daha önce vakfımıza yönelik iftira kampanyasına aracılık etmiş, sonrasında ahlak ve şeref çağrımız üzerine özür dilemişti. 

Aynı iftira ve karalamayı katıldığı tv programında tekrar etmesinden ötürü, vakfımızın hukukunu korumak adına dava açacağız.

Kazandığımız tazminatı -daha öncekilerde olduğu gibi- ahlaklı gazeteciler olmaları umuduyla iletişim fakültesi öğrencilerine burs olarak vereceğiz.

İftira ve karalamalarla beslenenler aleyhine açmış olduğumuz davaların yedisi sonuçlandı, davalılar toplam 128.000 TL tazminat ödemeye mahkum edildi. Bu meblağdan 60.000 TL’si üst mahkeme olan İstinaf Mahkemesi kararı ile kesinleşti.

"İstanbul'dan Kandil'e yol olur"

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar da sözkonusu Tweeti alıntılayarak yaptığı paylaşımda "Ahlak ve şeref çağrımız vaktiyle özür diletmişse de, iftira ve karalama dürtüsüne engel olamamış. Bu alçakların iftiraları yan yana koyulsa İstanbul'dan Kandil'e yol olur. Sebebi #MilliTeknolojiHamlesi gönüllüsü binlerce gencimiz mi, Milli S/İHA’larımız mı? Belki her ikisi de" ifadesini kullandı.

"Yanıtınızı yayında açıkladım"

Saymaz, Bayraktar'a yanıtı yine sosyal medya hesabından verdi.

Bayraktar'ı etiketleyen Saymaz konuşmasının da olduğu bir videoyu, "Vakfınız için 'İBB’den para-bağış aldı' demedim @Selcuk İBB raporuna istinaden vakfa yer tahsisi vb. hizmetler verildiğini söyledim. Üstelik yanıtınızı yayında açıkladım ve vakfınızı diğerlerinden ayırdım. Sizden özür bekliyorum. Aksi halde yargıya başvuracağım" notuyla paylaştı.


 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU