"The Rolling Stones bir cover grubudur" diyen Paul McCartney'e Mick Jagger yanıt verdi

The Beatles'ın efsanevi vokalisti ortalığı karıştırdı

Hem 78 yaşındaki Mick Jagger hem de 79 yaşındaki Paul McCartney Britanyalı (Reuters - AP)

Dünyaca ünlü müzisyen Mick Jagger, The Beatles'ın efsanevi vokalisti Paul McCartney'nin eleştirisine perşembe günkü konserde alaycı bir yanıt verdi.

McCartney, 11 Ekim'de yayımlanan bir röportajda Jagger'ın grubu The Rolling Stones'un "blues cover'ı grubu" olduğunu söylemişti:

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bunu söylemeli miyim bilmiyorum ama onlar blues cover'ı grubu. The Rolling Stones böyle bir şey. Bence biz daha farklı şeyler denedik.

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki konserinde "Bu gece burada pek çok ünlü var" diyen Jagger, Megan Fox, Lady Gaga ve Kirk Douglas'ın isimlerini saydı. Ünlü isim sözlerine şöyle devam etti:

Paul McCartney de burada. Bize yardım edecek. Cartney yapacağımız bir blues cover'ında bize katılacak.

ABD merkezli eğlence dergisi Variety, çoğu seyircinin bu sözlerin ardından sevinçle bağırdığını ve Jagger'ın şakasını anlamadığını bildirdi. Zaten Douglas da 5 Şubat 2020'de yaşamını yitirmişti.
 


Haberde, konserden çıkarken bir seyircinin "The Beatles'ı si*****" ve "Paul McCartney lanet bir ezik" diye bağırdığı da yazdı.

"İki grup arasındaki asıl büyük fark bu"

Öte yandan bu, iki grup arasındaki ilk atışma değil. McCartney Nisan 2020'de şöyle konuşmuştu:

The Rolling Stones'un kökü blues'da, şarkı yazarken konuları blues oluyor. Bizim etkilendiğimiz şeyler daha çeşitliydi. Arada çok sayıda fark var. Stones'u çok severim ama size katılıyorum. The Beatles daha iyiydi.

Jagger ise buna cevaben "Bu bayağı matrak. O çok tatlı biri. Ortada tabii ki bir rekabet yok" demişti. The Beatles'ın hiç arena konseri vermediğine ancak The Rolling Stones'un büyük bir konser grubu olduğuna dikkat çeken meşhur isim şöyle devam etmişti:

Asıl iş olan turneye daha başlamadan dağıldılar. İşin bu hali 1969'da başladı ve The Beatles'ın bunu deneyimleme fırsatı hiç olmadı. Shea Stadyumu'ndaki harika performanslarında ben de oradaydım. O stadyum konserini verdiler ama Stones devam etti. 70'lerde stadyum sahnelerine çıkmaya başladık ve hâlâ devam ediyoruz. İki grup arasındaki asıl büyük fark bu. Gruplardan biri inanılmaz bir şansla hala stadyumlarda çalarken diğeri artık yok.

 

Independent Türkçe, Variety, New York Post

Derleyen: Uğurcan Yıldız

DAHA FAZLA HABER OKU