Akit yazarı: Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasına bazı AK Parti ve MHP’liler de "hata" olarak bakıyor

"Osman Öcalan 'TRT Kurdi'ye çıktı, tamamen Kürtçe konuştu, Türkçe altyazı bile verilmedi"

Fotoğraf: YouTube

Akit gazetesi yazarı Hacı Yakışıklı, Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın 2019’daki yerel seçim öncesi TRT ekranlarına çıkartılmasının iktidar cephesi tarafından da hata olarak nitelendirildiğini söyledi.

Yakışıklı, bugünkü köşe yazısında “Öcalan ismi bizim için nefretten başka şey çağrıştırmıyor. Ama gelin TRT’de ne dediğine de bakalım. TRT’ye çıkarılmasına bazı AK Parti ve MHP’liler de ‘hata’ olarak bakıyor. Peki, bu hata PKK’yı veya HDP’yi desteklemek manasına mı geliyor? Beraber bakalım!” dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yakışıklı yazısının devamında şunları söyledi:

Osman Öcalan “TRT Ana Haber Bültenine” değil “TRT Kurdi”ye çıktı, tamamen Kürtçe konuştu, Türkçe altyazı bile verilmedi ve orada “PKK, Kürtler’in temsilcisi değildir” dedi. Öcalan’ı sevmiyoruz, sevemeyiz; tamam! Peki, söylediği bu söz yanlış mı? PKK’ya karşı olumsuz sözler söyleyenler terörle mücadele propagandasının bir aracı olamaz mı? Kaç HDP’li milletvekili çıkıp da en az Osman Öcalan kadar PKK’yı eleştirdi.

PKK’yı eleştiren Öcalan kesinlikle Ak Parti veya MHP ile ittifak yapmadı! Hal böyleyken PKK’dan tir tir titreyen ve çıt çıkaramayan HDP’li milletvekilleri şimdi CHP ile ittifak hesapları yapmıyor mu? Bir yanda PKK’ya diz çöktüren bir Cumhur ittifakı var. Tüm bu mücadeleyi; “Öcalan TRT’ye çıktı” diyerek sulandırmaya çalışanlar da PKK’ya dolaylı olarak alan açıyor. Madem öyle buyurun ve ittifak yaptığınız HDP’lilere seslenin:  “EY HDP’li yöneticiler, siz de Osman Öcalan gibi ‘PKK Kürtlerin temsilcisi değildir’ diyebilecek misiniz?”

 

Akit, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU