Medyada "Sedat Peker" tartışması… Erk Acarer'den Altaylı'ya: Bana muhalifçilik oynamayın, kutuyu çok kötü açarım

"Eğer bir gazetecilik tartışması yapılacaksa bunu hocalarla yapmayı tercih ederim, AKP’yi başımıza bela etmiş her dönemin adamlarıyla değil! Herkes haddini bilecek"

Fotoğraf: Twitter

Gazeteci Erk Acarer’in, hakkında organize suç örgütü liderliği suçlamasıyla yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in mesajlarını şahsi Twitter hesabında paylaşmasının ardından medyada başlayan tartışma devam ediyor.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısında bu olayı gündeme taşıdı ve Acarer'i ismini vermeden eleştirdi. Altaylı, Acarer’in yazılarına son veren BirGün gazetesini "haklı bulduğunu" söyledi.

 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Acarer, Altaylı'nın ifadelerine Twitter üzerinden yanıt verdi ve şunları yazdı:

Alo Fatih hadisesine imza atmış, Gezi’de Erdoğan’ın sözcülüğünü yapmış, tarikatları Cübbeli Ahmet aracılığı ile başımıza çıkarmış,kendisi ile direk bağı olmayan bir ‘gazeteciye’ telefon alıp hemen açacaksın demiş biri de ayar vermesin! Haddinizi bilin! Ben Peker’e mikrofon uzattım. Yeni dönem yaklaşırken, AKP ile en çok biz mücadele ettik diyecek, şanlı şöhretli köşelerinden ayrılmamak için kıvırıp duracak çakallardır bunlar. Yazmaya dahi korksan da benim bir adım var. Öğreneceksin! Ben de biliyorum ‘Alo Fatih’in bu olmadığını, fakat hadisenin tam ortasındadır kendisi. Eğer bir gazetecilik tartışması yapılacaksa bunu hocalarla yapmayı tercih ederim, AKP’yi başımıza bela etmiş her dönemin adamlarıyla değil! Herkes haddini bilecek! Gazetecilikmiş! Pehh… Siyasilerin ve bakanların kokain kaçakçılığını tartışmayalım diye ne yapacağınızı, nasıl kıvıracağınızı şaşırdınız. Ama esas meselemiz bu! Bunu da öğreteceğim. İkiyüzlüsünüz! Alayınız kıvırırken, ben evimin içinde saldırıya uğradım, tuvalete polise haber vererek gitmeye mahkum olduğum bir yaşamım ve sıfır can güvenliğim var. Söz verdim ve devam ettim. Bana muhalifçilik oynamayın! Kutuyu çok kötü açarım, insan içine çıkamazsınız.

Yeter lan artık, susuyoruz diye…. Edebimizden! Ona dokunma solcu avukat, buna dokunma PKK’li derler aman FETÖ’cü damgası yemeyelim. Peker devlete yakınken sayfa yok, devleti ifşa edince yine sakıncalı. Sayfalar, TV’ler vardı da biz mi Twitter kullandık. Panellerde, televizyonlarda bağırıp çağırmayı gazetecilik yapmak sandınız! Kimden alacağız haberi kardeşim? Cami imamından mı, yoksa Süleyman Soylu’dan mı? Bu da son sözüm olsun: 'Ben sizi rahatsız etmeye geldim…' Ali Şeriati. Her şeyi anlayabildim. Ama temel olarak 2 duyguyu çok anlamadım. Korku ve kıskançlık! Öyle öngörüsüz filan bir adam değilim. Herkesin bilmesini isterim!

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU