Daniel Craig: James Bond'u kırık bacakla çekmek travmatikti

Oyuncu, 2015 yapımı "Spectre"ın çekimlerinin devam edebilmesi için ameliyatı ertelemiş

Spectre, Daniel Craig'in James Bond olarak rol aldığı 4. filmdi (IMDb)

Daniel Craig, James Bond'u bacağı kırık halde çekerken yaşadığı "travmatik" deneyimi anlattı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Aktör son Bond filmi Spectre'ın çekimleri sırasında kendini yaralamıştı. Craig bacağından ameliyat olması gerekse de çekim programını kesintiye uğratmamak için ameliyatı ertelemiş.

ITV'nin pazar (26 Eylül) gecesi gösterilen Being James Bond (James Bond Olmak) belgeselinde yer alan Craig, kazanın ardından çekim yapmanın verdiği acıdan bahsetti.

Craig şunları söyledi:

Spectre'da çok eğlendim ama sorunun bir kısmı bacağımı kırmış olmamdı.

Seçeneğimiz vardı. Ya 9 aylığına çekimleri durduracaktık ve ben gidip ameliyat olacaktım ya da filme devam edecektim ve 9 aylığına çekimleri durdurmak istemedim.

Biyonik bir bacak giydiğini fakat çekim sürecinin geri kalanında tehlikeli sahneleri bizzat oynamaya devam ettiğini açıklayan Craig, bu deneyimi "fazlasıyla dikkat dağıtıcı" ve "travmatik" bulduğunu söyledi.

"Fiziksel durumumu psikolojik olarak dengelemek zorunda kalıyordum" diyen Craig bacağının yarası nedeniyle zaman zaman "dayanamadığını" ekledi.

Aktör o günleri şu şekilde anımsadı:

Filmin başında bir pencereden dışarı çıkıyorum ve bir çıkıntıdan aşağı iniyorum. Kelimenin tam anlamıyla 'Lütfen dayan, lütfen dayan' diyordum.

Üzerimde bir tel vardı ama çok travmatikti. Sakin olmaya çalışıyordum ama bacağım vurulmuştu.

Bond yapımcısı Barbara Broccoli, Craig'in "dayanılmaz ağrısı" nedeniyle "zar zor yürüdüğünü" ekledi ve çekimlere devam etmeyi nasıl başardığını bilmediğini söyledi.

Craig geçen yıl söz konusu kazanın, 1 Ekim'de vizyona girecek Ölmek İçin Zaman Yok'tan (No Time To Die) sonra gizli ajanı oynamaya devam etmeme kararında rol oynadığını söylemişti.

Aktör şu ifadeleri kullanmıştı:

Kendime sormak zorundaydım: Fiziksel olarak bir başkasını daha çekebilir miydim ya da çekmek istiyor muydum? Çünkü eşinizi 'bacağımı kırdım' diye aramak hoş değil.

Craig, 2011'de oyuncu arkadaşı Rachel Weisz'le evlenmişti.

Ölmek İçin Zaman Yok, 1 Ekim'de vizyona giriyor.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU