Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Sarayını yurt yapmayı düşüneceğim

CHP lideri, Erdoğan için, "Halkından nefret eden bir figür" ifadesini kullandı

Fotoğraf: AA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Bugüne kadar sarayını üniversite yapmayı düşünüyordum. Artık yurt yapmayı da düşüneceğim!” dedi.

CHP lideri sosyal medya hesabında bir dizi paylaşım yaptı; Erdoğan’a tepki gösterirken, gençlerden çalınanları geri vereceğini ifade etti.Kılıçdaroğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Erdoğan demeç veriyor, yüzünde sevginin zerresi yok. Halkından nefret eden bir figür… Tutamıyor kendisini, günlük 22 Lira’ya karşılık gelecek şekilde, aylık 650 Lira olan bursları ile ilgili öğrencilere 'Elinize dizinize dursun ya' diyor. Kime diyor? Ülkemizin evlatlarına… Erdoğan, bu ülkenin evlatlarıyla, azarlar gibi konuşamazsın. Sen onlara hizmet etmek için oradasın. İşini düzgün yap! Üstelik sen kimseye bir şey de vermiyorsun. Ülkenin anne-babalarının, evlatlarımıza burs olsun diye ödediği vergileri, kendine Saray yapmak için harcıyorsun. Kalan da yetmediği için, evlatlarımız burssuz, yurtsuz kalıyor. Bugüne kadar sarayını üniversite yapmayı düşünüyordum. Artık yurt yapmayı da düşüneceğim! Gençlerden çalınan her şeyi, onlara geri vereceğim. Senin yanlışlarını, israfını telafi edeceğim. Erdoğan, küfür kıyameti bırak; birazcık cesaretin varsa, çık er meydanına. Seçimden ne zamana kadar kaçacaksın ki! Sen de biliyorsun.

CHP lideri ayrıca paylaşımına, “#GeliyorGelmekteOlan” etiketini ekledi.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU