"En beğenilen siyasetçi" anketinde Erdoğan üçüncü sırada

Metropoll’ün Ağustos 2021 Türkiye’nin Nabzı araştırmasına göre siyasilerin beğeni değerleri sıralamasında Yavaş ilk sırada

Metropoll'ün Ağustos 2021 Türkiye’nin Nabzı araştırmasına göre "En beğenilen siyasi" listesinde Erdoğan üçüncü sırada yer alıyor / Fotoğraf: Twitter @RTErdogan

Metropoll araştırma şirketinin kurucusu Özer Sencar, Türkiye’nin Nabzı Ağustos 2021 anketinden bir sonuç paylaştı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Siyasilerin beğeni düzeyinin 10 üzerinden oylandığı anket sonucunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 5,4 ile ilk sırada yer alırken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 4,7 ile ikinci sırada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise üçüncü sırada yer aldı.

Cumhurbaşkanı’nın görev onayı yüzde 38

Metropoll Araştırma, aynı anketten bir başka sonucu da sosyal medya hesabından paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görev onayının ölçüldüğü soruya yanıt verenlerin yüzde 38’i “Onaylıyorum” derken, onaylamayanların oranı ise yüzde 51,5 olarak çıktı.

Ankete göre Erdoğan’ın görev onay oranı bir önceki yıla göre yüzde 10 düşüş gösterdi.

Metropoll’ün aktardığına göre araştırma, Türkiye genelinde NUTS 2 sistemine göre 26 bölgeyi esas alan 28 ilde tabakalı örnekleme ve ağırlıklandırma yöntemi ile 19-23 Ağustos 2021 tarihleri arasında toplam 1717 kişi ile yapıldı.

Araştırmanın 0,95 güven sınırları içinde +-2,37 hata payı ile CATI (Bilgisayar Destekli Telefonda Anket) yöntemiyle gerçekleştirildiği belirtildi.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU