Smallville yıldızı, seks tarikatı davasında aldığı hapis cezasına erken başladı

Eski Smallville oyuncusu üç yıl hapis cezasına çarptırılmıştı

Allison Mack, ünlü bilimkurgu dizisi Savaş Yıldızı Galactica'da oynayan Nicki Clyne'la 2017-2020 arasında birlikte olmuştu (AP)

Allison Mack, Nxivm davasında suçunu itiraf ettikten sonra hapis cezasını erken çekmeye başladı.

Eski Smallville oyuncusu, Cezaevleri Bürosu'nın çevrimiçi kayıtlarına göre şu anda Kaliforniya'daki Dublin Federal Cezaevi'nde mahkum.

The Hollywood Reporter'ın çarşamba günü bir cezaevi sözcüsüne atıfta bulunarak yaptığı habere göre Mack pazartesi gününden bu yana gözaltında. Aktrisin esasen 29 Eylül'de yetkililere teslim olması bekleniyordu.

Mack, haziranda üç yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Keith Raniere'in kurduğu tarikat benzeri bir grup olan Nxivm'ye katıldığına dair hakkında başlatılan soruşturmada suçunu itiraf etmişti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Raniere, görülen federal davanın ardından geçen yıl ağustosta 120 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Mack ise Nisan 2019'da, kadınları Raniere'in seks köleleri haline getirme planına dahil olduğuna ilişkin hakkında açılan soruşturmada suçunu itiraf etmişti.

Karar duruşması sırasında "pişmanlık ve suçluluk" hissettiğini belirten oyuncu, mahkemeye "Sonsuza kadar pişman olacağım seçimler yaptım" demişti.

Mack, mahkemeye teslim edilen ve Associated Press'in bir kısmını paylaştığı mektubunda, "Nxivm'ye getirdiğim kişilerden özür dilerim" ifadelerine yer vermişti.

Sizi sapkın bir adamın çirkin ve duygusal istismara dayalı entrikalarına maruz bıraktığım için özür dilerim.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU