17 -25 Aralık döneminde soruşturma komisyonunun başkanı: Vicdanım rahat

"Kararımıza katılırlar katılmazlar ama adil bir soruşturma yaptık. CHP'li iki üye de adil bir çalışma yaptığım için bana teşekkür etti"

Fotoğraf: AA

Bazı bakanların rüşvet aldığı iddiası üzerine yürütülen ancak "FETÖ kumpası" denilerek kapatılan 17-25 Aralık soruşturması sırasında TBMM’de kurulan komisyonun başkanı Hakkı Köylü, "Vicdanım elbette rahat. Biz, ona göre karar verdik" dedi.

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın açıklamalarıyla 17-25 Aralık dosyası yeniden gündeme geldi. Köylü, Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk'e konuştu. 

Köylü, “Kararımıza katılırlar katılmazlar ama adil bir soruşturma yaptık. CHP'li iki üye de adil bir çalışma yaptığım için bana teşekkür etti. Adil olmadığımı muhalefetten de söyleyen olmamıştı. Bir karar verdik kimisi beğenir, kimisi beğenmez. Ama, öyle tehdit edilme gibi şeyler yok. Bunları nereden çıkarıyorlar anlamadım.  Ali Babacan, madem tehditler olmuşsa niçin bunları daha önce söylememiş? Şimdi kötü bir şeyler söyleyeceğim ama neyse bu kadar söylüyorum. Herkes ucuz kahramanlık yapıyor şimdi. Arkalarında kim var? Boş verin şimdi onu söylemeyeyim" dedi. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Köylü oylamanın ertelenmesi ve süreçle ilgili ortaya atılan iddialara ilişkin olarak şunları kaydetti:

Karar vermiş miyiz? İşte ben onu anlamıyorum. Desek ki ‘Karar verdik, şöyle belirtsek toplantıda şöyle karar vereceğiz diye ondan sonra da biriyle görüşsek de yok vazgeçtik öyle değil de böyle karar vereceğiz' desek o zaman anlarım yani. Biz bir karar vermedik ki. Soruşturmamız, toplantılarımız devam ediyor. Benim neye karar vereceğimi kimse bilemez.

Yargıdan gelen bir adamım. Sallapati ‘şöyle düşünüyorum, şöyle karar vereceğim, böyle karar vereceğim' diye söylenmez böyle şeyler. Böyle bir şey de yok zaten. Biri bir yerde bir laf konuştu, onun arkasından ne çıkarabilirim bunun kuyruğundan tuttuk tren diye mi düşünüyorlar ne yapıyorlar bilemem ne çıkarabilirim diye mi düşünüyorlar anlamıyorum. Bundan sonrası, beni ilgilendiren bir tarafı yok. Bir karar verdik Saygı Bey. Onun üstüne nesini tartışacağız. Tartışan tartışsın ama beni ilgilendiren bir tarafı yok.

Köylü, vicdanının rahat olduğunu söyledi.

 

Sözcü, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU