Çin, Binance'ın sitesine erişimi engelledi

Kripto paraya karşı sert tutum içinde olan Çin yönetimi, Binance'ı güvenlik duvarının arkasındaki siteler arasına kattı

Çin yönetimi, Binance'ı güvenlik duvarının arkasındaki siteler arasına kattı ve böylece erişime engellemiş oldu / Fotoğraf: Binance 

Kripto para macerasında Binance zor günler geçiriyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance'ı Birleşik Krallık yasakladı. Sonrasında ise Kanada'da da yasaklanan Binance bu sefer de bankalar tarafından köşeye sıkıştırılmaya çalışılıyor. En son da Çin, Binance'ın sitesine erişimi engelledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Santander UK ödeme yapmayacak

Birleşik Krallık'ta Finansal Denetleme Otoritesi'nin yaptığı uyarıların ardından Santander UK, müşterilerine kripto para borsası Binance'a ödeme yapma imkanının engelleneceğini duyurdu.

Santander konuya ilişkin açıklamayı Twitter'dan yaptı.

Birleşik Krallık'ta faaliyet göstermeye yetkili bir kurum olmayan Binance'a ilişkin olarak Santander UK şu açıklamayı yaptı:

"Müşterilerimizi güvende tutmak birinci önceliğimiz ve bu çerçevede Binance'ye ödemeleri engellemeye karar verdik. Son aylarda kriptopara dolandırıcılıklarının kurbanı olan İngiliz müşterilerin sayılarında büyük artış gördük"

Çin de engellemeye başladı

Binance'ı istemeyenler arasına Çin de katıldı. Kripto paraya karşı sert tutum içinde olan Çin yönetimi, Binance'ı güvenlik duvarının arkasındaki siteler arasına kattı ve böylece erişime engellemiş oldu. Binance'a girmek isteyen Çinliler VPN kullanarak işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Kripto paralarda değer kaybı sürüyor

Kripto para piyasaları son 24 saatte değer yüzde 2.2 oranında değer kaybı yaşadı. Kripto paraların piyasa değeri 1.42 trilyon dolara indi. Öte yandan Bitcoin'deki değer kaybı yüzde 1'in altında kaldı. BTC'nin fiyatı 32 bin 966 dolar olurken piyasa hakimiyeti yüzde 43 seviyelerinde seyrediyor.

Ethereum'daki değer kaybı ise yüzde 4.6 oldu. ETH'nin fiyatı 2 bin 120 dolar seviyelerine indi. Ripple'daki düşüş yüzde 3 oldu. XRP'nin fiyatı 61 cent oldu. Yüzde 7 değer kaybı yaşayarak 20 cent düzeyine gerileyen Dogecoin, kısa bir süre sonra yeniden yükselişe geçerek 22.5 cent seviyelerine ulaştı.

 

Hürriyet, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU