Sağlık personelinin istifa ve izin yasakları 1 Temmuz'da yürürlükten kalkacak

Sağlık çalışanlarına yönelik istifa ve izin yasakları 27 Ekim 2020 tarihinde uygulamaya konulmuştu

Fotoğraf: AA

Sağlık Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında görevli personelin istifa ve izin taleplerine ilişkin sınırlamaların 1 Temmuz itibarıyla yürürlükten kaldıracağını duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın imzasıyla illere gönderilen yazıda, Kovid-19 salgını ile mücadelenin kesintisiz ve etkin sürdürülmesi, yayılımının önlenmesi ve salgınla mücadelede görevli personelin korunması amacıyla düzenlemeler yapıldığı hatırlatıldı.

Yazıda, kamu sağlık hizmetinin verildiği sağlık tesislerinde ve merkez ve taşra teşkilatındaki mücadelenin, salgında tecrübe kazanmış personel eliyle yürütülebilmesini teminen Cumhurbaşkanlığınca yayımlanan genelgelerle Mart 2020'den bugüne kadar birçok uygulamanın hayata geçirildiği kaydedildi.

Yazıda, merkez ve taşra teşkilatında görevli personelin istifa ve izin taleplerine ilişkin sınırlamaların 1 Temmuz itibarıyla yürürlükten kaldırılacağı duyuruldu.

Sağlık çalışanlarına yönelik getirilen istifa ve izin yasakları 27 Ekim 2020 tarihinde uygulamaya konulmuş ve daha genelgelerle uzatılmıştı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU