Bakan Karaismailoğlu: Ayağımızdan tutup aşağı doğru çekmeye çalışıyorlar

Karaismailoğlu, "Kanal İstanbul projemizin başlangıcı olacak ilk köprünün temelini Cumhurbaşkanı'mızın katılımıyla 26 Haziran'da atacağız" dedi

AK Parti Isparta İl Başkanlığını ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, burada bir konuşma yaptı / Fotoğraf: AA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bütün engellere ve engellemelere rağmen, millete hizmet etmekten ve Türkiye'yi dört başı mamur lider bir ülke yapmaktan geri durmayacaklarını söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bakanı Karaismailoğlu, bazı temaslarda bulunmak için geldiği Isparta'da ilk olarak Valiliği ziyaret etti.

Ardından AK Parti Isparta İl Başkanlığa giden Karaismailoğlu, burada yaptığı konuşmada, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i rahmetle andı. Demirel'in Boğaz Köprüsü'nü hayata geçiren kişi olduğunu belirten Karaismailoğlu, projenin o dönem çok eleştiri aldığını ancak bugün 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden günlük yaklaşık 200 bin aracın geçtiğini kaydetti.

Aynı zihniyetin değişmediğini ve 19 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hayata geçirilen, Türkiye'yi geleceğe taşıyacak her dev eser ve hizmetlerde bu eleştirileri gördüklerini anlatan Karaismailoğlu, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Havalimanı, Avrasya Tüneli, İstanbul-İzmir Otoyolu ve bu kirli propagandanın son hedefi de Kanal İstanbul. Yalan yanlış haberlerle kirli algı operasyonlarına başvuruluyor" diye konuştu.

Karaismailoğlu, AK Parti hükümetlerinin "Türkiye yerinde saysın, proje üretmesin" diyenlerle mücadele ettiğini söyledi.

"Kanal İstanbul'un ilk köprüsünün temelini 26 Haziran'da atacağız"

Karaismailoğlu, bugüne kadar milletin istediğinin olduğunu ve bundan sonra olacağını dile getirerek şöyle devam etti:

"Ayağımızdan tutup aşağı doğru çekmeye çalışıyorlar ama biz bütün engellere ve engellemelere rağmen, milletimize hizmet etmekten, Türkiye'mizi dört başı mamur lider bir ülke yapmaktan geri durmayacağız. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak ülkemizin dört bir köşesinde, daha güçlü bir geleceğe sahip olmak, gençlerimize iş sahaları açmak için projelerimizi milletimizin hizmetine sunuyor, yeni projelerimizin ilk adımlarını atıyoruz. Geçen hafta Muş ve Bitlis arasındaki Ahlat-Karahasan-Malazgirt kara yolunun açılışını gerçekleştirdik. Isparta'ya, Mardin-Midyat kara yolunun temelini atıp da geldik. Doğu-batı ve kuzey-güney eksenli orta koridor aracılığıyla ülkemizin küresel bir lojistik güç olmasına önemli katkılar sunan Kanal İstanbul projemizin başlangıcı olacak ilk köprünün temelini Cumhurbaşkanı'mızın katılımıyla 26 Haziran'da atacağız"

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU