Ula Film İdaresi, Suudi ve Hollywood’dan yönetmenler ile Ula’da film çekmek üzere anlaşmalar imzaladı

Ula Film İdaresi, 2030 Vizyonu’nun gerçekleştirilmesine katkıda bulunma çabalarına dayanarak, devlet kurumlarıyla ortaklaşa yerel film yapımlarını desteklemek ve teşvik etmek için çalışıyor

Fotoğraf: Şarku'l Avsat

Suudi Arabistan’daki El-Ula Valiliği Kraliyet Komisyonu’na (RCU) bağlı Ula Film İdaresi, film prodüksiyonunu destekleyen tüm lojistik imkanları sağlayarak, gerek ülkedeki ve gerekse uluslararası sinema sektörünü bölgeye çekecek şekilde çalışmaya devam ediyor.

ABD’li yönetmenler olan Russo Kardeşler imzalı, bazı bölümleri Ula ve Riyad’da çekilen Cherry filminin elde ettiği büyük başarının ardından bu çabalar arttı.

Ula Film İdaresi, Suudi Arabistanlı yönetmenler ile iki film anlaşmasına varmanın yanı sıra bir grup Hollywood yıldızının yer aldığı ikinci bir ABD yapımı filmi Ula’da çekmek üzere bir anlaşma imzalandığını açıkladı.

Ula Film İdaresi, 2030 Vizyonu’nun gerçekleştirilmesine katkıda bulunma çabalarına dayanarak, devlet kurumlarıyla ortaklaşa yerel film yapımlarını desteklemek ve teşvik etmek için çalışıyor.
 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

Şarku'l Avsat

DAHA FAZLA HABER OKU