Biden'ın ilk Kongre konuşması seyircilerin yüzde 85'inden geçer not aldı

Başkan, yönetiminin Beyaz Saray'daki ilk 100 gününde elde ettiği başarıdan övgüyle bahsetti

Biden, ilk kez Kongre ortak oturumunda Senato ve Temsilciler Meclisi üyelerine hitap etti (AFP)

Bir ankete göre seyircilerin yüzde 85'i Joe Biden'ın Kongre ortak oturumunda yaptığı konuşmayı beğendi.

CBS News'in haberine göre, 46. başkanın hitabını izleyen kişiler arasında yapılan ankette, her 10 kişiden 8'inden fazlası konuşmayı olumlu karşılarken, onaylamayanların oranı sadece 15'te kaldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Anket katılımcılarının yüzde 74'ü, Biden'ın planlarının kendilerine yardımcı olacağını, yüzde 12'siyse zarar vereceğini düşünürken, yüzde 14'ü pek bir etki bırakmayacağını söyledi.

Biden, çarşamba gecesi yaptığı konuşmayı, yönetiminin Beyaz Saray'daki ilk 100 gününde elde ettiği başarıları övmek için kullandı.

Başkanın 65 dakikalık konuşması, ocakta göreve başlamasından sonra parlamenterlere yönelik ilk büyük hitabı oldu. Biden, yurtdışında artan Çin tehdidine ve yurtiçinde Amerika'nın toparlanmasıyla ilgili planlarına yoğunlaştı.

Biden, Amerikalılara, ilk 100 günde pandeminin sebep olduğu halk sağlığı krizi ve yarattığı ekonomik hasarla yüzleştiğini anlattı.

Başkan konuşmasında, istihdam yaratımı, altyapı ve silahlı şiddetin önlenmesine de değindi.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU