Bahçeli: TBMM Türk milletinin ta kendisi, demokrasinin, milli birliğimizin ebedi güvencesidir

Bahçeli, TBMM’nin 101’inci açılış yıl dönümüyle birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı

Fotoğraf: AA

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “TBMM’nin 23 Nisan 1920’de açılması yakın tarihimizdeki en büyük atılımlardan, en önemli adımlardan birisidir” dedi.

Twitter hesabından 23 Nisan’a ilişkin mesaj paylaşan MHP lideri, “Bu tarihten sonra söz ve karar bizzat ve bilfiil Türk milletine geçmiştir. Milli Mücadele’nin şaşmaz yol haritası Gazi Meclis’in sarsılmaz kararlılığıyla çizilmiştir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli şöyle devam etti:

Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu gerçeği İlk Meclis’in manevi varlığında tecelli ve tescil edilmiştir. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesi Meclisi’mizin ruhunda yeşermiş ve yükselmiştir. Unutmayalım ki, TBMM hem Gazi hem de kahramandır. 

“Hiç kuşku yoktur ki, TBMM Türk milletinin ta kendisi, demokrasinin, milli birliğimizin, istiklal haklarımızın, istikbal haysiyetimizin ebedi güvencesidir” diyen Bahçeli, TBMM’nin 101’inci açılış yıl dönümüyle birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Bahçeli mesajında şunları kaydetti:

TBMM’in ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, İlk Meclis’in saygın mebuslarına, ebediyete irtihal etmiş bütün milletvekillerine, aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyor, şu an hayatta olan eski veya yeni tüm milletvekillerimize uzun bir ömür diliyorum.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU