Esnaf, Babacan’a dert yandı: Çok sıkıntılar yaşıyoruz, anlatamıyoruz

“Elimdeki çek ödenmedi, şu an bunun peşinde geziyorum. Gerçekten çok bunaldık"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, saha ziyaretlerine devam ederken Ankara Mamak'ta bir esnafın isyanı gündem oldu.

Toptancılık sektöründeki bir esnaf, elinde ödenmeyen çeki de göstererek Ali Babacan’a ekonomik sıkıntılardan dolayı şikayet etti.

Ticaret Kanunu Yasası’nın gözden geçirilmesini istediklerini söyleyen esnaf, “Elimdeki çek ödenmedi, şu an bunun peşinde geziyorum. Gerçekten çok bunaldık. Esnaf olarak çok sıkıntılar yaşıyoruz, anlatamıyoruz” dedi.

Bir başka vatandaş ise toplum ve siyasi partiler arasındaki ayrışmadan şikayet etti. Eski siyaset anlayışının Türkiye’nin derdine derman olmadığını söyleyen Ali Babacan, DEVA Partisi ile farklı görüşten insanların aynı çatı altında birleştiği yeni bir siyasi kimlik oluşturduklarını şu sözlerle anlattı:

DEVA Partisi’nde yepyeni bir yapı kuruyoruz şu anda. Çünkü eski siyaset anlayışı Türkiye’nin derdine derman değil. Yepyeni bir siyasi kimlik oluşturuyoruz. Teşkilatımız Türkiye’nin her yerinde farklı görüşlerden arkadaşlarımızdan oluşuyor. Dürüst ve işin ehli olan insanları aynı çatı altında topluyoruz. Bizim için önemli olan insanların sağcı mı solcu mu olduğu değil. Aksi halde, eski kodlarla daha bu ülke daha çok parçalanır…

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU