MHP lideri Bahçeli, Alparslan Türkeş'in ölüm yıldönümü için mesaj yayımladı

Bahçeli açıklamasında, "MHP ile Ülkü Ocakları emin ellerdedir, ehil yüreklere teslimdir, hiçbir fitne/fesat eğilimin tarihi duruşumuza ve ülkülerimizin onuruna zarar vermesine fırsat verilmemektedir" ifadelerini kullandı

Fotoğraf: AA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partinin kurucusu Alparslan Türkeş2in 24. ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Yazılı açıklamada, "Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, maalesef bu sene de manevi görevimizi Anıtmezar’da gerçekleştirememenin hüznünü yaşıyoruz" denildi.

Bahçeli açıklamasında, Türkeş için, "İnanmış bir dava adamı ve zor şartlar bile ilkelerine sahip çıkmış biri" ifadelerini kullandı.

"MHP ve ülkü ocakları emin ellerdedir"

MHP ve Ülkü Ocakları'nın merhum Türkeş'in iki büyük eseri olduğunu da belirten Bahçeli, "MHP ile Ülkü Ocakları emin ellerdedir, ehil yüreklere teslimdir, hiçbir fitne/fesat eğilimin tarihi duruşumuza ve ülkülerimizin onuruna zarar vermesine fırsat verilmemektedir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli açıklamasına şöyle devam etti:

Milliyetçi Hareket Partisi bugün milletimizin gönlünde taht kurmuş, zaman içinde gücüne güç katmış, Türkiye karşıtlarının haricinde, taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmıştır. İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak iradesiyle kutlu varlığımız millete hizmet yolundan asla sapmayacaktır.Her zaman olduğu gibi Türk-İslam ülküsü güvence olmayı sürdürecektir.

Milliyetçiler, ülke sorunlarını aşmanın yolunun, ayrılıkları derinleştirmek, kavgaları kızıştırmak, insanlarımızı birbirine düşürmek gibi sakıncalı yöntemlerle bulunamayacağını bilmektedir. Birlik, uzlaşma, hoşgörü, dayanışma ve yardımlaşma ile huzur, refah, istikrar ve güçlü bir Türkiye’nin kapısı ardına kadar aralanacaktır. Bize düşen görev, binbir emekle elde ettiğimiz siyasal kazanımlarımızı geriye döndürecek ve fikri mücadelemizin hızını yavaşlatacak tuzaklara dikkat etmek olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 24. yıldönümünde merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’e, ayrıca dava şehitlerimize, fani hayattan göç etmiş değerli Ülküdaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıralarını şükranla yad ediyorum.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU