Prens William, Kraliçe'ye verdikleri "küstah" cevap için Harry ve Meghan'a hâlâ çok kızgın

Cambridge Dükü'nün çarpıcı Oprah röportajı karşısında da "serseme döndüğü" aktarıldı

Prens William taht sıralamasında Prens Charles'tan sonra ikinci sırada geliyor (AFP)

Cambridge Dükü Prens William'ın, Sussex Dükü ve Düşesi'nin 2020'de açıklama yayımlayarak "Sussex Soylusu" ifadesini kullanmalarını savunmalarına yönelik kızgınlığının sürdüğü söyleniyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Sussexlilerin üst düzey görevlerinden ayrılmayı tartışmak üzere Kraliyet Ailesi'yle buluşmasından kısa süre önce, ikili "Sussex Soylusu" adını taşıyan ve hayatlarının geri kalanı için planladıkları girişimlerin ayrıntılarının paylaşıldığı bir internet sitesi açmıştı.

Ancak sonrasında Kraliçe, Kraliyet Ailesi'nin çalışan üyeleri olmayacaklarsa artık "soylu" sözcüğünü girişimlerinde kullanamayacaklarını söylemişti.

Sussexliler buna sussexroyal.com internet sitesinde hala yayında olan bir açıklamayla karşılık vermişti:

Monarşi'nin veya Kabine İşleri'nin 'Soylu' kelimesinin yurtdışında kullanımına ilişkin herhangi bir kısıtlaması bulunmamakla birlikte Sussex Dükü ve Düşesi bahar 2020'de değişimin gerçekleşmesiyle birlikte 'Sussex Soylusu' veya 'Soylu' kelimesinin herhangi bir türevini herhangi bir bölgede (Birleşik Krallık içinde veya değil) kullanma niyeti yoktur.

The Sunday Times'ın yeni haberine göre bu söylenenler Prens William'ı kızdırmış.

Üst düzey bir kraliyet kaynağı yayına şunu aktardı:

Bu içerik ve onun hala internet sitesinde durması, afallatıcı.

Kaynak şunu ekledi:

Bu William için bardağı taşıran son damlaydı, Kraliçe'yi küstah ve saygısız biçimde gafil avlamışlar gibi hissetti.

Yayın aynı zamanda, Sussexlilerin kraliyet ailesinin bir üyesinin oğulları Archie'nin ten rengi hakkında ırkçı bir yorum yaptığını öne sürdükleri çarpıcı Oprah röportajının hemen akabinde Prens William'ın "serseme döndüğünü" aktardı.

Düke yakın bir kaynak yayına şöyle konuştu:

Kafası bu konuda çok karışık.

Röportajdan 4 gün sonra ırkçılık suçlamaları kendisine sorulduğunda Prens William "Irkçı bir aile olmaktan çok uzağız" demiş ve kardeşiyle yakın zaman içinde konuşmayı planladığını söylemişti.

Sussexlilerin bir arkadaşına göre, kardeşler o zamandan bu yana konuşuyor.

CBS News'in sunucusu Gayle King, gerçekleri açığa çıkaran röportaj sonrasında Meghan ve Harry'yi aradığında kendisine bu konuşmadan bahsedildiğini söyledi.

Ancak King, görüşmelerin "verimsiz" olduğunun ve Kraliyet Ailesi'nden kimsenin henüz Sussex Düşesi'yle konuşmadığını söyledi.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: Umut Can Yıldız

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU