AK Parti'den Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki: Çatlaklar ve sisli söylemler kendilerindedir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik paylaşımlarında "Çatlak, Kılıçdaroğlu'nun kendi ittifakındadır" ifadelerini kullandı

Fotoğraf: AA

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu konuşmasında Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun öğrenci andı ile ilgili kararını eleştiren MHP lideri Devlet Bahçeli'ye seslenerek "Sayın Erdoğan, Andımız'ın hangi cümlesinden rahatsızdır? Çıkıp açıklasın. Sayın Bahçeli, Erdoğan'ı değil, Danıştay'ı muhatap alıyorsa muhatap aldığı yer yanlıştır. Sen Erdoğan'ı değil, Danıştay'ı suçluyorsun" ifadelerini kullandı.

CHP lideri açıklamalarına şöyle devam etti:

Andımız'ı Cumhur İttifakı kaldırdı. Danıştay üyelerini atayan kim? Erdoğan. Kumpası kuran kim? Erdoğan. Danıştay'ı hedef alıyorsun. 

"Çatlak, Kılıçdaroğlu'nun kendi ittifakındadır"

AK Partili Çelik de Kılıçdaroğlu'nun açıklamalara tepki göstererek, "Kendisine biçtiği yegane misyonun, Cumhur İttifakı içerisinde çatlak aramak olduğunu görüyoruz. Oysa çatlak, Kılıçdaroğlu'nun kendi ittifakındadır" ifadelerini kullandı.

Çelik ayırca "Kılıçdaroğlu'nun sahiplendiği ittifakın 'siyasi tutkalı' yok. Bu yüzden kendi çatlaklarını kapatmak için Cumhur İttifakı'na saldırıyor. Cumhur İttifakı dimdik yol yürümeye devam ediyor. Kılıçdaroğlu ve bileşenlerine verdiğimiz en net cevap, dimdik yol yürümeye devam etmektir. değerlendirmesini yaptı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Başarısız olacağını garanti ediyoruz"

Cumhur İttifakı'nın kendini çok net ifade eden, ilkelerinin açık ve ortaya çıkışının milletin iradesine dayanan bir ittifak olduğunu belirten Çelik, şunları kaydetti:

Kılıçdaroğlu, sahiplendiği ittifakın neye dayandığını ve nasıl yürüdüğünü kamuoyuna açıklamaya gayret etmelidir. Çatlaklar ve sisli söylemler kendilerindedir. Kılıçdaroğlu, kendi ittifakı içerisinde Türkiye'nin bütünlüğünü hedef alanlara karşı niye susuyor? Cumhuriyetimizi ve demokrasimizin değerlerini tehdit edenlere niye ses çıkarmıyor. Atatürk'e saygısızlık edenlere neden tek kelime etmiyor? Cumhur İttifakı, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu tehditler karşısında ilkeli bir mücadeleyi omuz omuza yürüten en güçlü harekettir. Bu mücadelede dış rakiplerimizden çok içerde muhalefet siyaseti yerine husumet siyaseti peşinde koşanlara vakit ayırmak zorunda kalıyoruz maalesef. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kendi partisi ve ittifakı hakkında hiçbir siyasi iddiası olmadığını yine gördük. Kılıçdaroğlu her türlü siyasi iddiayı terk etmiş, tek vazifesi Cumhur ittifakı'nı zayıflatmak olan bir misyon peşinde koşuyor. Bunun için Türkiye’nin bütünlüğünü hedef alan yol arkadaşları karşısında susuyor. Atatürk'e saygısızlık eden unsurlarını görmezden geliyor. Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit edenlere tek kelime etmiyor. Kılıçdaroğlu'na bu misyonu hayata geçirme konusunda başarısız olacağını garanti ediyoruz. Yolumuzu yürümeye artan bir kararlılıkla devam ediyoruz.

 

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU