MHP'den Perinçek yanıtı: Beraber çay içmemiz bile mümkün değildir

MHP’nin yanıtında “MHP'nin Perinçek ile aynı yerde anılması hoş bir şey değil, şiddetle karşıyız biz bu duruma” ifadeleri kullanıldı

Fotoğraf: AA

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek,  Haber Global ekranlarında konuk olduğu bir canlı yayında  CHP'li hukukçu Gamze Pamuk Ateşli’nin "Olur da Bahçeli siyaseti bırakırsa MHP'nin başına da geçersiniz, çok uygun bir pozisyonunuz var" sözlerine "MHP'nin başına geçmek şereftir. MHP bugün vatansever bir parti. MHP vatansever bir konumda. Türkiye'nin bütünlüğü için çalışıyor, teröre karşı mücadele veriyor, Amerika'ya karşı duruyor, onun için MHP'nin başında olmak bir suç değil" diye yanıt vermişti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre MHP kaynakları Perinçek'e yanıt verdi. Partinin yanıtında şu ifadeler kullanıldı.

MHP'nin Doğu Perinçek'e bakışı bellidir. MHP'nin Perinçek ile aynı yerde anılması hoş bir şey değil, şiddetle karşıyız biz bu duruma. Herhangi bir ilişkimiz, beraber hareket etmemiz, çay içmemiz bile mümkün değildir. 12 Eylül'den evvel ülkücü yöneticilerin hepsini Aydınlık Gazetesi'nde hedef göstermiştir. Gazetelere tam boy ilan verip adını, okulunu, adresini yayınlamıştır. MHP'ye üye olması bile mümkün değildir, bu şekilde kabul edilemez.

 

 Hürriyet

DAHA FAZLA HABER OKU