AK Parti’li Turan: HDP söylem ve eylemleriyle kapatılmak için her şeyi yapıyor

Turan HDP’li vekillerin fezlekelerinin Meclis'e geldiğinde “gereğini yapacaklarını" ifade etti

Fotoğraf: AA

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, HDP'nin, söylem ve eylemleriyle adeta kapatılmak için her şeyi yaptığını ifade ederek, "Türkiye partisi olamadıkları gibi, emperyal güçlerin oyuncağı olduklarını her fırsatta göstermiş oldular. İnanıyorum ki söz konusu vekillerle ilgili yargı gereğini yapacaktır. Fezlekeler de Meclis'e geldiğinde biz gereğini yapacağız" dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Turan, yaptığı yazılı açıklamada, “Gara'da 13 vatandaşın PKK tarafından şehit edilmesinin ardından CHP ve HDP'nin artık aynı yolun yolcusu olduğunu” öne sürerek, "Yolları bir olduğu gibi, heybelerinde taşıdıkları da ortak" ifadesini kullandı.

Turan şunları kaydetti:

HDP'nin Kandil ile fikri bağı olduğu gibi organik bağı da olduğu çok açık. Terör örgütünün sözde iradesini kendilerine bir misyon, bir görev bilmişler. Gara’da vatandaşlarımız alçakça katledildi. HDP’li yöneticiler cılız bir şekilde kınamaktan öteye gidemediler. 'Terör örgütünü lanetliyoruz, kahrolsun PKK' diye bir şey duyduk mu? HDP ile iş birliği yapan, yol yürüyen CHP ve diğer partiler için de artık nerede durduklarını gözden geçirme vakti. 'Dostlarımızla iktidar olacağız' diyen Kılıçdaroğlu’nun, Gara’da insanlarımızın kalleşçe şehit edilmesinden sonra hedef alması gereken Sayın Erdoğan değil, terörle arasına mesafe koyamayan 'aziz dostları' olmalıydı. Sormalıyız, madem operasyon başarısız, 6 yıldır CHP’nin dostu HDP, HDP’nin dostu terör örgütü PKK tarafından tutulmuyor muydu askerlerimiz? Ne yaptı dostlarınız Sayın Kılıçdaroğlu?

"Bir milletvekilinin yeri Kandil değil, milletin meclisidir"

Turan, "Bir milletvekilinin terör örgütünün ininde ne işi var?" diye sordu.

Bir milletvekilinin yerinin, Kandil değil, milletin meclisi olduğuna söyleyen Turan, Avrupa’da, dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir demokrasisinde bunun örneğinin görülemeyeceğini belirtti.

Turan, "Doğu Akdeniz, Libya, Azerbaycan, terörle mücadele, askeri tezkereler ve sözde Ermeni soykırımı gibi hiçbir milli meselede Türkiye’nin yanında değiller. Meclis’te imzalanan ortak hiçbir bildiriye imza atmadılar. Türkiye partisi olamadıkları gibi, emperyal güçlerin oyuncağı olduklarını her fırsatta göstermiş oldular. İnanıyorum ki söz konusu vekillerle ilgili yargı gereğini yapacaktır. Fezlekeler de Meclis'e geldiğinde biz gereğini yapacağız" değerlendirmesinde bulundu.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU