Harry ve Meghan'ın Kraliçe'ye verdiği cevap Prens William'ı şoke etmiş

Harry ve Meghan çiftinin kararının Kraliyet ailesi içinde ciddi gerginliklere neden olduğu gündeme gelmişti

Meghan Markle ve Prens Harry çifti Netflix ve Spotify gibi platformlarla imzaladıkları anlaşmalarla da gündeme gelmişti (AFP)

Prens William'a yakın kaynaklar Cambridge Dükü'nün, kardeşi Prens Harry'nin büyükannesi Kraliçe Elizabeth'e takındığı "aşağılayıcı ve saygısız" tavır nedeniyle gerçekten "üzüldüğünü ve şoke olduğunu" öne sürdü.

Page Six'in aktardığına göre Prens William, Prens Harry ve eşi Meghan Markle'ın Kraliçe'nin çiftin resmen unvanlarını bırakacaklarına dair açıklamasına verdikleri cevap nedeniyle "çok üzülmüş".

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kraliyet ailesine yakın bir kaynak Harry ve Meghan çiftinin tavrını "huysuzca ve Kraliçe'ye hakaret" diye nitelendirdi ve "Büyükannene saygısızlık etme Harry" diye ekledi. 

Buckingham Sarayı, cuma Kraliçe adına bir açıklama yayımlayarak çiftin Kraliyet görevlerini tamamlandığı belirtmişti. Kraliyet ailesini yakından takip eden uzmanlardan Omid Scobie, çiftin Kraliçe'nin düşüncesiyle bir miktar çelişen açıklamasına işaret etti. 

Kraliçe adına yapılan açıklamada Kraliyet'ten ayrılmanın ardından "kamu hizmetinin getirdiği sorumluluk ve görevlere devam etmenin mümkün olmadığı" belirtilmişti. Öte yandan Harry ve Meghan çifti yaptıkları açıklamada resmi rollerinden bağımsız olarak Birleşik Krallık'a ve dünyaya hizmet etmeye devam edeceklerini belirtmişti. Çift, "Hepimiz hizmet hayatı yaşayabiliriz, hizmet evrenseldir" demişti. 

Diğer aile üyelerinin de çiftin cevabının tonu nedeniyle "şaşkına döndüğü" ifade edildi.

Prens Willam'a yakın bir kaynak, Cambridge Dükü'nün "gerçekten baskı hissettiğini" ve artık her şeyin onun omuzlarında olduğunu belirtti. Kaynak şu ifadeleri ekledi:

Geleceği, kardeşinin seçimleri nedeniyle farklı görünüyor, bu kolay değil.

 

Independent Türkçe, Page Six

Derleyen: Esra Güngör

DAHA FAZLA HABER OKU